Stelmet walczy już tylko z Avellino o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów FIBA

22:07

31 stycznia 2018

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

(Visited 5 905 times, 1 visits today)

Już tylko Sidigas Avellino może wyprzedzić Stelmet ENEĘ BC Zielona Góra w grupie D Ligi Mistrzów FIBA. To efekt dziejszych spotkań kończących 13 kolejkę Ligi. 

W tych meczach CEZ Nymburk pokonał na wyjeździe BC Ostendę 79-73, a Sidigas ograł we własnej hali Aris Saloniki 79-66.

W tym momencie po 13 meczach Stelmet i zespół z Avellino mają po 6 zwycięstw i siedem porażek. Ostenda ma jedno zwycięstwo mniej od mistrzów Polski i bez względu na wynik meczów ostatniej kolejki nie dogoni Stelmetu, Telekom Bonn i Aris Saloniki są jeszcze niżej z dwiema porażkami więcej niż nasza ekipa.

Walka a awans do rundy pucharowej Ligi mistrzów rozegra się zatem między Stelmetem i Włochami. W ostatniej kolejce Włosi zagrają w Bonn, a Stelmet w Nymburku. Żeby mieć pewność awansu zespół Andreja Urlepa musi wygrać z mistrzem Czech. Wtedy bez względu na wynik meczu Włochów gramy dalej.

Gdyby jednak Stelmet przegrał w Nymburku, a Włosi wygrają w Bonn to oni awansują. W przypadku porażek Stelmetu i Sidigasu awansuje mistrz Polski, bo ma lepszy bilans w dwumeczu z Włochami.

(Visited 5 905 times, 1 visits today)

7 myśli na temat “Stelmet walczy już tylko z Avellino o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów FIBA”

  1. No to teraz powalczyć w Czechach… a naszych kibiców trochę bedzie! I ja tam będę.

  2. Pewnie już słyszeliście o wzmocnieniu Anwilu – Q. Hosley podpisał kontrakt do końca sezonu.

  3. Do Anka podpisał ponieważ nasz klub nie skorzystał z oferty jaką dostał od jego agencji. Anwil był drugim wyborem.

  4. Włosi na bank wygrają w Bonn zatem nie ma co nastawiać się nawet na liczenie małych punktów.Po prostu musimy w wygrać w Nymburku i nie kalkulować! Pełna koncentracja i cała do przodu! I na maksa !!!

  5. Do Anka jego umowa przyszła we niedzielę zaraz po niej miał miejsce wywiad dla Sportowychfaktów. Za dużo mamy w składzie zawodników 3 minus a za mało 3 plus. Transfer choć jakże pożądany przez nas nie jest nam realnie potrzebny.

Dodaj komentarz