Staśkiewicz z brązowym medalem MŚ!

20:54

29 czerwca 2015

Maciej Noskowicz

e-mail: m.noskowicz@zachod.pl; dziennikarz działu sportowego Radia Zachód, Radia Zielona Góra, Radioporanka i Popołudniówki

(Visited 74 times, 1 visits today)

Szymon Staśkiewicz (ZKS Drzonków) i Jarosław Świderski (UKS G-8 Bielany Warszawa) zdobyli brązowy medal w rywalizacji sztafet w pierwszym dniu mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym w Berlinie. Zwyciężyli Niemcy przed Rosjanami. Polacy znakomicie spisali się w szermierce, w której zajęli drugie miejsce.  28-letni Staśkiewicz ma w dorobku brązowy medal MŚ, zdobyty w zeszłym roku w Warszawie w sztafecie mieszanej, w której wystąpił z Oktawią Nowacką.

W pływaniu biało-czerwoni uzyskali 11. czas, na miarę swoich możliwości. W jeździe konnej zajęli siódmą pozycję, ale z niewielkimi stratami do najlepszych i po trzech konkurencjach, przed kombinacją (bieg + strzelanie) plasowali się na trzecim miejscu. Prowadzili Rosjanie przed najlepszymi na parkurze Włochami, do których Polacy mieli zaledwie dwa punkty straty. Do liderów brakowało im 11 pkt.

Za nimi też było ciasno – zajmujący czwartą pozycję Niemcy byli o cztery oczka gorsi, a Chińczycy o pięć. Rywalizacja o medale w ostatniej konkurencji zapowiadała się pasjonująco.

Próbę nerwów na strzelnicy najlepiej wytrzymali gospodarze i Rosjanie. Zupełnie posypali się Włosi. Polska para nie ustrzegła się błędów, kilka razy obaj pudłowali, ale bardzo dobrze biegli i na ostatniej pętli pewni trzeciego miejsca mogli nawet zwolnić, żeby zachować siły na środowe eliminacje do turnieju indywidualnego.

(PAP)

foto: https://www.facebook.com/szymon.staskiewicz.3

(Visited 74 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz