Oficjalnie: Piłkarski Falubaz przeszedł duże zmiany

16:10

11 stycznia 2018

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

(Visited 7 403 times, 1 visits today)

Potwierdziły się nasze informacje o rewolucji w zielonogórskiej piłce nożnej. Jak pisaliśmy już we wtorek – Robert Dowhan i Zdzisław Tymczyszyn zostali właścicielami piłkarskiego Falubazu. Obaj wykupili udziały KS Falubazu Zielona Góra od dotychczasowego właściciela – stowarzyszenia UKP i od tego momenetu w klubie zaszły duże zmiany.

Za stronę sportową będzie odpowiadał były reprezentant Polski Maciej Murawski, który od kilku lat ma w ZGórze Akademię Piłkarską.

Trenerem I drużyny Falubazu będzie były piłkarze Lechii ZG Andrzej Sawicki, który zastapił na tym stanowisku Jarosława Misia. Asystentami Sawickiego będą Maciej Górecki i Wojciech Okińczyć, który wraca do zespołu i będzie też grał w I zespole. Główny cel zespołu to utrzymanie się w 3 lidze.

Nowi właściciele klubu liczą na pomoc urzędu miasta i liczą, że znajdą dużą grupę sponsorów dzięki którym klub wyjdzie na prostą. Na razie pospłacano większośc długów wobec piłkarzy. Wysokości zadłużenia klubu nie ujawniono.

Na razie nie ma zarządu klubu – trwają rozmowy w tej kwestii z kandydatami. Nioeoficjalnie słychać od zeszłego tygodnia, że prezesem będzie Mirosław Zelisko.

Poniżej konferencja prasowa, która była dziś przy W69.

Zdzisław Tymczyszyn i Robert Dowhan

Maciej Murawski, Andrzej Sawicki i Marcin Grygier – o stronie sportowej całego projektu:

Pytania od dziennikarzy, zwłaszcza o sytuację organizacyjną klubu:

(Visited 7 403 times, 1 visits today)

7 myśli na temat “Oficjalnie: Piłkarski Falubaz przeszedł duże zmiany”

  1. Myślę, że nic lepszego piłce w naszym mieście nie mogło się przytrafić.
    Dowhan wie gdzie przyszłość i pieniądze. ..

  2. Skąd ten zdzicho ma tyle pieniędzy? Może by napisał książkę- poradnik dla przedsiebiorcy p.t jak zarobić pierwsze kilka milionów ” ?

  3. Jak to jest, że panowie mówią otwarcie o potrzebie dofinansowania klubu z miejskich pieniędzy (zbliżają się wybory samorządowe) jednocześnie na zadane pytanie jak wielka jest dziura finansowa odpowiadają że jest to wewnętrzna sprawa klubu. Dziwny sposób myślenia.

  4. Ten dziwny sposób myślenia ktoś ważny nazwał „kręceniem lodów na majątku publicznym „- ale też zapowiedział że to będzie koniec takich procederow i chyba to do ZG jeszcze nie doszło- no bo jakby nie patrzeć to właściciele tak naprawdę podporządkowują sobie całą infrastrukture stadionowa w ZG pod swoją prywatną działalność , no chyba że będą płacić za wynajem tych nieruchomości jak każdy przedsiębiorca wynajmujący nieruchomość od miasta,

  5. ..no tak – kto teraz będzie chciał prywatnej firmie milionerów dokładać- ja też mam myjnie samochodowa i wykonuje usługi dla wielu mieszkańców i też bym chciał nieruchomość na to od miasta za darmo/ lub pól darmo/ no i jeszcze dotacje na nowoczesne wyposażenie- ale ja zwykły przedsiębiorca muszę zastawic mieszkanie wziąć kredyt i prywatnie działać tak żeby na wszystko zarobić i jeszcze w rywalizacji z konkurencją i zapłacić podatki które potem idą dla milionerów na dotacje do ich prywatnej działalności, Jaki cel mają milionerzy że przejmują miejski sport na własność?

Dodaj komentarz