Edo za Armaniego, a czy to koniec nowości w Stelmecie?

16:46

30 grudnia 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

(Visited 9 666 times, 1 visits today)

Jeszcze dwa tygodnie temu Edo Muric był zawodnikiem Efesu Stambuł, ale 16 grudnia rozstał się z tą turecką drużyną i jego nazwisko pojawiło się na rynku. Teraz zagra dla Stelmetu, a ten 26-latek ma w ogóle ciekawe koszykarskie cv.

Urodził się w Lubljanie i tam zaczynał swoją karierę. Najdłużej w karierze grał w klubie Krka Nove Mesto i ma na koncie 4 tytuły mistrza Słowenii i jeden puchar tego kraju. W latach 2014-16 był zawodnikiem Partizana Belgrad, potem rok spędził w Banvicie Bandirma pod Saśo Filipovskim, a ten sezon zaczął w Euroligowym Efesie. Zagrał w nim w ośmiu spotkaniach, średnio 14 minut w każdym i zdobywał 2 punkty na mecz i notował 2 zbiórki w każdym z nich.

Grał w reprezentacji Słowenii na mistrzostwach Europy, które Słoweńcy sensacyjnie wygrali. W finale rzucił Serbii 5 punktów.

W 2014 roku próbował dostać się do NBA, grał w lidze letniej w barwach Atlanta Hawks. Wrócił jednak do Europy i trafił do Belgradu.

Teraz zagra w Stelmecie, a rozmawiamy o jego zatrudnieniu z asystentem trenera A..Urlepa – Andrzejem Adamkiem

Dodajmy jeszcze, że niewykluczone jest, że Stelmet zatrudni jeszcze jednego zawodnika – na pozycję numer 4. Taka opcja najbardziej pasowałaby trenerom. Ale wszystko zależy od kilku czynników – od tego, co specjaliści powiedzą o przyszłości Borisa Savovića, od tego, kto będzie na rynku, no i ile trzeba będzie na dobrą czwórkę wydać.

ANDRZEJ ADAMEK:

(Visited 9 666 times, 1 visits today)

4 myśli na temat “Edo za Armaniego, a czy to koniec nowości w Stelmecie?”

  1. No to Janusz chyba rozbił bank lub napada na bankomaty:) A tak na Poważnie Panie Januszu szacun za te wspaniałe lata basketu w ZG

  2. Panie Januszu wszystkiego dobrego w nowym 2018 roku i z niecierpliwością czekamy najlepiej we wtorek na prezentację kolejnego (po Edo )nowego nabytku!

Dodaj komentarz