Złamany szlaban i życie portiera

20:48

28 stycznia 2018

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

(Visited 11 837 times, 1 visits today)

Historia złamanego szlabanu i konsekwencji hejtu na portierze zielonogórskiego szpitala w TVN. Tydzień temu kraj obiegła wiadomość wedle której ochroniarz miał z premedytacją uniemożliwiać wyjazd jadącego pod prąd uprzywilejowanego pojazdu. Sprawą zajęła się redakcja interwencyjnego programu Uwaga. Po emisji reportażu, wiadomo już, że historia wyglądała zupełnie inaczej. 

Jako pierwszy o sprawie napisał portal poscigi.pl, który obszernie cytował uczestniczącego w zdarzeniu lekarza i miejskiego radnego, Roberta Górskiego.

W dołączonym do artykułu wideo, prezydencki radny tak opisywał zajście z portierem:

Po ujawnieniu takiego przebiegu wydarzeń pracownik firmy obsługującej parking stał się przedmiotem publicznego hejtu. Pod wpływem krytyki złożył wypowiedzenie i odszedł z pracy. 

W obronie dobrego imienia ojca stanęła córka pana Krzysztofa. Pani Joanna skontaktowała się z telewizją TVN i poprosiła o interwencję, bo nie wierzy w winę ojca. Do Zielonej Góry przyjechała ekipa Uwagi.

W toku dziennikarskiego dochodzenia wyszło na jaw, że portier nie otworzył szlabanu, bo nie miał technicznych możliwości. Musiał wykonać telefon do drugiej dyżurki, i dopiero ta mogła podnieść zaporę. Całość procedury jak mówi rzecznik szpitala Sylwia Malcher – Nowak mogła zająć kilka sekund więcej.

Co ciekawe, po uzyskaniu tych informacji redaktor Uwagi jeszcze raz o przebieg wydarzeń zapytał Roberta Górskiego. Tym razem lekarz wypowiadał się inaczej:

Co o sprawie myśli poszkodowany przez medialną nagonkę pan Krzysztof? 

Swoją obecną sytuację komentował dla Uwagi TVN:

Po zajściu firma obsługująca szpitalny parking wprowadziła rozwiązanie umożliwiające niezależne podniesienie szlabanu także przy wjeździe. 

Źródło: TVN, poscigi.pl

(Visited 11 837 times, 1 visits today)

16 myśli na temat “Złamany szlaban i życie portiera”

 1. Nie ma się co dziwić, że było zupełnie inaczej. Poscigi to jedna wielka sensacja – kupa spekulacji „redaktorka” i tyle. Tam to prawdziwe jest może 10% tej strony…

  „Przypomnijmy, że jako pierwszy o sprawie napisał portal poscigi.pl”
  Czy naprawdę w media bawia się w jakieś przedszkole „kto pierwszy ten lepszy”?

  Śmiech na sali!

 2. No to skoro portier widział że jedzie karetka na sygnale i Górski krzyczał żeby otworzyl szlaban to nie mógł szybko podleciec i nacisnąć guzika który przy wydaniu biletu otwiera szlaban wjazdu?!

 3. z tego co mówił wcześniej do podniesienia szlabanu i wydania biletu potrzebne jest auto które stoi na pętli indukcyjnej przed szlabanem.

 4. Nagle wersja Górskiego się zmieniła? Zatem chyba ktoś powinien za to odpowiedzieć, np. oddać mandat radnego, zapłacić za szlaban i pożegnać się z prawem do wykonywania zawodu? Wygląda na to, że za całą akcję i jej nagłośnienie w subiektywnej wersji odpowiada polityk z parciem na szkło, czym mógł zniszczyć życie biednego portiera!

 5. Błachacha cha cha… „redaktorzyna” to za dużo powiedziane na temat tego fi….a i jego strony … żenada, kłamstwo, bazowanie na ludzkiej tragedii nie mowiąc już o prostackim jezyku tego psełdo redaktorzyny….

 6. Ten Górski to zwykły pozer, zamiast robić to co powinien jako lekarz zawsze szukał miejsca gdzie tylko pokazać gębę i pchać się do politycznego koryta. Jak widać pasuje tam idealnie… Zero moralności, po prostu zwykle zero.

 7. A kto to jest górski? Mizeria, króra była w u Korwina – Mikke, potem w PIS, krytykowł Kubickiego o ścieżki i wielki społecznik był. Wraz z mandatem i zatkanie geby ścieżkami rowerowymi jakoś ucichł, szukał tylko miejsca dla siebie jak to koniunkturalista zwykły. Teraz po prostu karierowicz i człowiek bez honoru. Dla 2 minut sławy kłamie i pozuje na lekarza- bohatera. Wczesniej ujawniał karty pacjentów z dolegliwosciami kobiet z piersiami, osób upojonych alkoholowo lub zdjęcia z SOR. Chcecie takiego lekarza i radnego z ciągiem na szkło bo ja NIE. Piesek Kubickiego nara

 8. Zbliżają się wybory…uaktywniają się indywidua i chcą trafić na listy wyborcze po…szlabanie,po drzewie…Wstyd i hańba.

 9. GBUR-wicie kto w tym wszystkim był,jest i będzie

 10. górski i wszystko jasne niedługo do toalety będzie z kamerą chodził POZER!

 11. Pod artykułem o internetowym hejcie, który uprzykrzył życie portierowi, wylalo się mnóstwo podobnych komentarzy na doktora Górskiego. Zero wniosków. Wstyd za ludzi

 12. Jak się czyta poscigi prowadzone przez super „dziennikarza” to się nie ma co dziwić. „Redaktorek” sam osądza sobie ludzi. Zaraz sam będzie wydawał wyroki sądowe u siebie na „portalu”. Hahahah…

 13. No ale dlaczego ten portier nie zadzwonił na drugą dyżurkę żeby podniosła szlaban? Przecież to rzeczywiście kilka sekund, gdzie tkwił problem? Może mi to ktoś wyjaśnić?

 14. A czy twórcą wspomnianego portalu nie jest czasem ten sam typ, który rozpętał gównoburzę z „gwałcicielem (wampirem) z Zielonej Góry”?
  10 zgwałconych kobiet, których nie było.
  Zwykłe łajdactwo nie dziennikarstwo.

 15. Wystarczyłoby zastosować system parkingowy oparty na technologii radiowej z oznakowaniem karetek tagami RFID i szlabanu nikt nie musi podnosić, bo system sam otworzy.

Dodaj komentarz