Wokół Miasta: Budżet obywatelski 2017

15:05

20 grudnia 2017

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

(Visited 4 798 times, 1 visits today)

Zakończyła się tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego. W ramach głosowania wybrano zadania, które zostaną zrealizowane w 2018 roku. Jak przebiegał plebiscyt? Kto wygrał? Co zrobić, żeby poprawić procedurę głosowania? O tym w dzisiejszym Wokół Miasta.

Gośćmi programu są:

Barbara Marcinów (Ruch Miejski Obywatele Zielonej Góry) 

Barbara Marcinów

Jarosław Zasadzki (komendant zielonogórskiego hufca ZHP)

Jarosław Zasacki

Marcin Pabierowski (radny PO)

Marcin Pabierowski

Paweł Maciejewski (działacz Kukiz’15)

Paweł Maciejewski

(Visited 4 798 times, 1 visits today)

5 myśli na temat “Wokół Miasta: Budżet obywatelski 2017”

 1. Nie wszczynajmy wojny zielonogórsko – zielonogórskiej. Targowica uwaliła rewitalizację, dla lansu.
  Nigdy nie poddam w wątpliwość wyników BO, nie zniweczę trudu wielu ludzi tylko dlatego, że moje zadanie dostanie mniej głosów niż inne. Wszystkie zadania są dla mieszkańców, nieważne które „wygra”. Miło jest gdy ludzie poprą to co ja zgłosiłem, ale mile też jest zobaczyć coś nowego w mieście, a co zgłosił kto inny.
  Od tej reguły zrobię wyjątek. W okresie między wygaśnięciem mandatu Komisji w dniu 20 X aż do jego reaktywowania w dniu 31 X, członkowie Komisji działali bezprawnie, przez te 11 dni wg prawa Komisja powinna zawiesić działanie. Można to podciągnąć pod trzy piękne paragrafy.kk, za które odpowiada się personalnie, osobiście a nie jako Komisja. Jeżeli pan M., członek Komisji spowoduje unieważnienie wyników BO, z powodów ambicjonalnych, zniszczy mój trud, podam sprawę do prokuratury, przeciwko nielegalnie działającemu członkowi Komisji. Apeluję o opanowanie.

 2. Nie rozumiem tego ciągłego biadolenia nad tym BO- tyle komisji tylu ludzi się lansuje- tematy zastepcze! !!.- a w centrum miasta napady bandyckie na przedsiębiorców- pieniądze publiczne przede wszystkim powinny być kierowane na bezpieczeństwo mieszkańców- Czy miasto ma monitoring.?

 3. Do anonima ukrywającego się jako user_99
  Uzasadnij to, że pseudoruchy miejskie, stanowiące przykrywkę partii politycznych, które nie są usatysfakcjonowane swoją reprezentacją w Radzie Miasta, zamiast zaproponować coś konkretnego i o to zawalczyć na etapie projektowania w mieście, rozpłakały się przed Polakową, donosząc na własne miasto.
  Ja zacznę, aby nie być gołosłownym: podczas konsultacji w CKU (dla organizacji) nikt nie zgłosił ogólnospołecznego projektu, wszyscy natomiast kłócili się między sobą o podział pieniędzy na ich własną działalność. Spotkanie było protokołowane, można sprawdzić.

 4. Wstydu nie macie. W komisji ocenialiście swoje propozycje, później liczyliście głosy na swoje projekty a teraz udajecie bezstronnych uczestników budżetu obywatelskiego. I jeszcze macie czelność to komentować. Chcecie innych kontrolować a was kto kontrolował? Proszę nie wypowiadajcie się na ten temat.

Dodaj komentarz