Światowy Dzień Chorego

07:15

11 lutego 2013

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

(Visited 344 times, 1 visits today)

Jedenastego lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Stanowi on okazję do refleksji nad tajemnicą cierpienia, a także ma służyć uwrażliwieniu całego społeczeństwa na sytuację i potrzeby ludzi chorych.

Święto ma charakter chrześcijański i zostało ustanowione przez papieża Jana Pawła II 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie błogosławionego papieża:

Mówił ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Z okazji Światowego Dnia Chorego dzisiaj o godzinie 11:00 biskup Tadeusz Lityński będzie przewodniczył mszy świętej odprawianej w Szpitalu Wojewódzkim w Zielonej Górze. Po liturgii spotka się z personelem i chorymi.

W obchody włącza się także Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej m.in. poprzez organizację spotkań informacyjnych, podczas których będzie można dowiedzieć się więcej na temat działalności organizacji na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych. W Zielonej Górze akcje będą odbywać się w wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego przy ulicy Dworcowej 21 (od 8:00 do 16:00) oraz w sklepie charytatywnym przy parafii Najświętszego Zbawiciela (12:00 do 17:00).

(Visited 344 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz