Sroczyński krytycznie o członkach komitetu poparcia integracji

09:46

24 kwietnia 2014

Przemysław Kobus

Dziennikarz

(Visited 84 times, 1 visits today)

– To osoby, które nic nie wniosły do gminy i nie wspomagają jej w żaden sposób – mówił dziś w Radiu Zielona Góra Tomasz Sroczyński o członkach Gminnego Komitetu Poparcia Połączenia Miasta i Gminy. Członek gminnego zespołu ds. przeciwdziałania likwidacji gminy przekonywał również, że osoby, które wpisały się na listę członków komitetu poparcia są osobami mocno związanymi lub uzależnionymi od prezydenta Zielonej Góry:

Zdaniem naszego gościa, wielu członków komitetu owszem, jest mieszkańcami gminy, ale to tak naprawdę ludzie z miasta:

 

 

 

(Visited 84 times, 1 visits today)

25 myśli na temat “Sroczyński krytycznie o członkach komitetu poparcia integracji”

 1. No a z kim ma być Komitet skoro chce połączenia z miastem? No właśnie z miastem :) Nie wiem co to za dziwne argumenty.

 2. A zespól d/s obrony swoich stołków, partykularnych interesików i diet myśli, że co? Żaden mieszkaniec gminy nie może mieć innych poglądów? Kto nie myśli zaściankowo z końskimi klapkami na oczach, to musi być związany z UM cz z Kubickim? Jestem na liście popierających połączenie, mieszkam w gminie, pracuję u siebie, nie jestem związany z Kubickim czy UM i będę głosował na „tak”, jak wielu moich sąsiadów zresztą. Ja i inni robią to dla miasta, tego większego w przyszłości. No i co p. Sroczyński? Wyciąganie prawidłowych wniosków to nie jest Pana silna strona! Za młody Pan jesteś, aby krytykować nnych! Jeśli nawet wynik referendum będzie na „nie” i będzie wiążący, to i tak do połączenia dojdzie za kilka lat. Tyle tylko, że wtedy gmina juz nie dostanie tych 100 baniek.

 3. Ci co powtarzają, że gmina ma dostać 100 mln po prostu kłamią, albo nie maja pojęcia o rzeczywistości. Bonus wynosi 76 mln i pójdzie na wkład własny do projektów, a gmina nic z tego nie będzie miała. Proszę nie być naiwnym frajerem, gmina zostanie z kosztami połączenia, które miałby pokryć bonus, ale zostanie on nam zabrany na „rozwój miasta”, a wtedy prezydent wygłosi orędzie o trudnej sytuacji która powstała w wyniku połączenie się z biednymi wieśniakami i podniesie podatki, ceny biletów mzk, wycofa kartę rodziny z basenu i zamknie parę szkół. Nie nawołujcie do połączenia jak nie macie wystarczającej wiedzy.

 4. Argumenty przeciwników połączenia są coraz bardziej idiotyczne i oderwane od rzeczywistości. Połączenie to po prostu uporządkowanie formalne istniejącego faktu. Ludzie, którzy mieszkają w gminie codziennie korzystają z możliwości i życia w mieście. A przeciwnicy albo tego nie chcą widzieć albo tak bardzo boją się utraty przywilejów stołkowych w gminie, że większych bzdur nie mogą już chyba gadać.

 5. Karina albo jak Ci tam przestań rzucać pustymi hasłami, bo nawet nie wiesz jakie są koszty połączenia i ile gmina na tym straci kasę. A może wiesz bo klikasz z UM. Chcecie puścić mieszkańców gminy z torbami, a to jest już totalne chamstwo. Na wejście subwencja oświatowa 4 mln w plecy, PROW 4 mln w plecy, dodatkowe koszty dróg powiatowych i wojewódzkich, a jak chcesz więcej szczegółów to poczytaj trochę, wyjdzie tego spokojnie 20 mln, a gdzie obietnice prezydenta nowe drogi chodniki itp. bzdury bzdury i powtarzanie tych kłamstw to tylko polityczna gra o stołki w mieście. Dla dobra naszych dzieci, czyich dzieci a może tych wygenerowanych bezrobotnych a będzie ich kilkaset.

 6. Smutne to, że tzw. elita kompletnie oderwała się od mieszkańców. W Zielonej Górze i okolicy rządzi jakiś dziwny układ towarzysko – partyjno – finansowy, który kompletnie nie czuje jakie problemy mają mieszkańcy i wymyśla jakieś dziwaczne projekty typu planetarium czy lotnisko w Babimoście.

 7. Planetarium, zwłaszcza tak nowoczesne, to znakomity pomysł. Bo patrzeć trzeba w niebo, a nie w d…ę sąsiada ani we własne czubki butów.

  Co do połączenia: radni z gminy już zupełnie oszaleli. trzymają się stołków jak pijany płotu i posłużą się dowolną bzdurą w tej kampanii. A Pan Sroczyński teraz dzieli ludzi na tych bardziej z gminy i mniej z gminy. oto gminne myślenie.

 8. Kepler masz za blisko głowy d..ę, jak słyszę o stołkach to wiem to piszą buraki bez argumentów. Podaj jeden argument za likwidacją gminy, a nie jakieś PRL hasła z d..y wzięte. Poczytaj ile gmina straci na likwidacji, a ilu będzie bezrobotnych, bo ktoś ma sny o potędze. Na pewno piszesz z biura analiz, ale po referendum koniec z tymi etatami dla darmozjadów.

 9. Czytam te wypociny tych, którzy tak bardzo chcą połączenia i nie dobrze się robi od tej paplaniny bez pokrycia, Wszyscy nalatują na radnych z gminy, że bronią stołków, a przepraszam co bronią radni z miasta?!, co bronią Ci, którzy wiecznie siedzą na politycznych stołkach w mieście jak np Iwan i jemu podobni?! Panie Sroczyński ma Pan 100% racji, pomimo ,że ja jestem z miasta to nie będę głosować na Kubickiego – ja właśnie czekałem na termin referendum w mieście tak jak Kubicki i jego dwór typu Osękowski obiecał i co?! gdzie referendum?! Miejskim politykom i Tym ,którzy związani są z Ratuszem strach w oczach!!! Bo gmina ogłosiła referendum licząc się właśnie z głosem mieszkańców !! To właśnie Oni są najmniej przyspawani do stołków. A z tego co wiem to Sroczyński nie jest radnym w gminie, tylko jej mieszkańcem. Ale Panie Sroczyński jest takie powiedzenie „Psy szczekają,a karawana jedzie dalej” – mieszkańcy Gminy do referendum i zadbajcie o swoje, bo nie dostaniecie nic przez 50 lat tak jak Chynów czy Jędrzychów.

 10. Jeśli już o obronie stołków mowa – dlaczego to najbardziej lukratywnym i obleganym stołkiem w całym tym zamieszaniu ma być niby stołek radnego gminy wiejskiej? Jak dla mnie to w grupie „połączeniowców” jest aż zatrzęsienie piastunów różnych stołków opłacalnych mniej lub bardziej bezpośrednio z kasy publicznej.

 11. Jestem na tak – i nie łączy mnie nic z Prezydentem Miasta. Jestem po prostu racjonalistą.

 12. CYTAT członka Komitetu Popierającego POłączenie niejakiego XYZ ,,Jestem na liście popierających połączenie, mieszkam w gminie, pracuję u siebie, nie jestem związany z Kubickim czy UM i będę głosował na „tak”, jak wielu moich sąsiadów zresztą.” Za komentarz wypocin tego XYZ niech będzie zdanie ,,TYLKO TCHÓRZE WSTYDZĄ SIĘ WŁASNEGO ZDANIA I PODPISUJĄ SIĘ ANONIMOWO”

 13. Jestem na NIE, bo umiem analizować sytuacje. Połączenie spowoduje więcej strat niż korzyści, tylko Ci co chcą wygrać wybory w mieście im na tym zależy.

 14. Ja mieszkam w gminie od 10 lat, Od 10 lat proszę o równanie drogi dojazdowej, urzędnicy w gminie obiecują i zazwyczaj robią to wiosną, kiedy jest sucho a nie kiedy jest realna potrzeba, bo dzieci idące do szkoły toną w błocie. Jak liczyłem na kanalizację, to fragment osiedla w Raculi zapomnieli uwzględnić… a pod las pociągnęli (gdzie dopiero za 10 lat powstaną domy). Musieliśmy sami o siebie zadbać, sami kupić sobie nawierzchnię na drogę i ją wyrównać, sami nagłośnić sprawę kanalizacji, bo bez mediów wójt miał gdzieś nasze potrzeby…
  Gratuluję za to władzom gminy za determinację w budowie orlika w Raculi. Za to wielki PLUS. Dzieciaki mają co robić po południami, sporo dorosłych wyszło ze swych domów pokopać, czy porzucać piłkę. Zauważam też dobre rzeczy.

  Piszę o rzeczach namacalnych, które przez te 10 lat w gminie przeżyłem. Moi sąsiedzi mają podobne do mnie zdanie. Dlatego jak mi ktoś mówi, że mi miasto coś da, albo , ze mi gmina coś da to powiem krótko. Mam w nosie te wszystkie obietnice! Za wiele nie potrzebuję, a chętnie zobaczę na mapie większe miasto. Co mi po wirtualnych milionach skoro ich nie zobaczę? Ja jestem na TAK, jak kilku moich znajomych będziemy głosować za przyłączeniem ale nie mam pretensji do tych, którzy są innego zdanie i uszanuję każdą decyzję mieszkańców gminy.

  ps. Panie Sroczyński proszę nie dzielić społeczeństwa gminy, bo zapewniam Pana, ze jestem równie porządnym obywatelem. Do tego żyję tu z całą rodziną w komplecie (w przeciwieństwie do Pana). Więc proszę mnie nie nazywać kimś gorszym w gminie.

 15. do janka – a ile dróg w samej Zielonej Górze woła od lat o remont? Zastanów się – jeśli do tej pory urzędnicy gminni, łagodnie mówiąc, nie do końca zajmowali się sprawami gminy, to co się stanie jak Twoja miejscowość zostanie wchłonięta przez wielkiego molocha? Jaką wagę w mieście Zielona Góra będzie miało osiedle w Raculi?

 16. Do Janka. Proszę zapytać, kto wyciał z planów kanalizację osiedla Eden, było to kilka lat temu. Pozd gminny. Stanowcze NIE dla likwidacji gminy.

 17. Wejdź na stronę jestesmynatak.eu/2013/01/ tam po angielsku piszą do prostego narodu.

 18. Klakier to nie jest angielski. To jest chyba epaniola albo esperanto. Niech komitet się wypowie w tej sprawie..

 19. Do realista: dlatego do mnie nie dociera argument, ze gmina przecież dba o nas… bo wcale tak nie jest. Dlatego jest nas sporo, chcących z innych powodów przyłączyć się do miasta. Jeśli to się nie zmieni i nawet na to nie liczę, to chociaż miasto będzie się szybciej rozwijać i zwiększa się szansa by moje dzieci po studiach wróciły tutaj, a nie zostały we Wrocławiu, Warszawie, czy Poznaniu.

  Jak to mówią: umiesz liczyć, licz na siebie… mamy fajnych sąsiadów i potrafimy się zjednoczyć we wspólnej sprawie, więc w tych najpilniejszych potrzebach jakoś sobie poradzimy czy to w gminie, czy w mieście. Jest nas coraz więcej za połączeniem z miastem.

 20. Drogi Panie Janie ! Chynów i Jędrzychów od 50 lat są wchłonięte przez miasto i co?!! Dróg nam wcale nie robiono, jest jak za króla świeczka. U Was w gminie są o wiele w lepszym stanie niż tu gdzie mieszkam, a mieszkam w mieście?! Nie bądź Panie naiwny,że miasto będzie obchodziła jakaś droga w Raculi, Kisielinie już nie wspomnę to tych dalej położonych wsiach jak Jany, Kiełpinie itp. Niektórzy z miejskich rajców i tych, którzy są na listach na Tak, nawet nie wiedzą gdzie są Jarogniewice, Barcikowice , a to będzie miasto. !!!! Trochę zastanowienia !!!!!!!

 21. Widzę sporo ludzi nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Czy Jan pisze, że mu miasto zrobi drogę? Sądzi że nie zrobi ale i gmina nie zrobi, więc motywuje swój wybór czym innym. Czy naprawdę w tym kraju jest aż tak ogromny problem z czytaniem i wsłuchiwaniem się w piszącego? Ja też głosuje za połączeniem.

 22. Bawią mnie te wpisy w komentarzach. Co do powiązań osób wpisujących się na listę popierających połączenie, to Pan Sroczyński się, delikatnie rzecz ujmując zagalopował. Ja się wpisałem, a Pana Kubickiego w życiu nie spotkałem osobiście ani wspólnych interesów z nim nie mam. Te wszystkie jałowe dyskusje, epitety, teorie spiskowe są bezcelowe. Brakuje mi rzetelnej informacji co się zmieni po połączeniu, bez mrzonek o milionach które dostaniemy, bo dostaniemy lub nie. Generalnie i tak referendum rozwiąże problem i dlatego nie mogę się go doczekać. Nie mamy wyjścia, jeżeli chcemy przetrwać w obliczu Poznania, Wrocławia a nawet Gorzowa, to musimy stworzyć większy „organizm” – inaczej pożrą nas, a wtedy za parę lat Ci którzy dziś walczą przeciw będąc na państwowej – wysokiej emeryturze powiedzą: „sorry, pomyliłem się” ale konsekwencje będą już obciążać następne pokolenia i to one raczej pomników stawiać przeciwnikom nie będą.

 23. Do Rafała: Po połączeniu z miastem nadal nigdy nie zobaczysz pana Kubickiego. Chyba, że pracujesz w urzędzie miasta.

 24. Po połączeniu gmina będzie zadupiem Zielonej, a jeśli sie nie przyłączy to sama sobie poradzi z drogami, ponieważ szybko się rozwija, przybywa mieszkańców, a budżet jeszcze 7 lat temu był mniej niż 40 mln, a teraz jest ponad 60 mln, szkoły i jej zaplecze pobudowane, świetlice pobudowane, remizy pobudowane, kanaliza za rok bedzie skończona i wtedy zostaną tylko drogi, czyli w ciągu 5 lat gmina powinna poradzić sobie z drogami

Dodaj komentarz