Sprawa Imańskich. Sąd oddala zażalenie

13:16

11 maja 2017

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

(Visited 5 248 times, 1 visits today)

Wracamy do sprawy zielonogórskich przedsiębiorców Bernarda i Danuty Imańskich, którzy z powodu problemów z rozliczeniem z innym biznesmenem stracili dorobek życia, wpadli w wir proceduralnych kar i bezskutecznie walczą o sprawiedliwość. Temat został nagłośniony w reportażu Aliny Suworow i Macieja Piotrowskiego, który w miniony wtorek pokazał Ekspres Reporterów na antenie telewizyjnej Dwójki.

Przypomnimy, po wybudowaniu tzw. szklanego domu, przy al. Niepodległości, Imańscy –  jak twierdzą – nie otrzymali ponad 1,5 mln złotych, a to wpędziło ich firmę w długi, komornicze egzekucje i wyroki sądowe:

Mówiła Danuta Imańska, która złożyła zażalenie w sprawie kolejnego wyroku z tytułu kary za nieopłacenie składek ZUS.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Zielonej Górze podtrzymał wyrok sędziego Grzegorza Bujewicza. Dziennikarze Expresu Reporterów przekazali nam nagranie, w którym dopytują sędzię Małgorzatę Woźniak – Dobiecką o takie rozstrzygnięcie:

Danuta Imańska została skazana na prace społeczne lub karę więzienia. Do sprawy będziemy wracać na antenie Radia Zielona Góra. W najbliższy poniedziałek gośćmi Rozmowy punkt 9 będą Danuta i Bernard Imańscy.

(Visited 5 248 times, 1 visits today)

2 myśli na temat “Sprawa Imańskich. Sąd oddala zażalenie”

  1. A przypomnijcie nam proszę nazwisko tego biznesmena z powodu których padli Imańscy. Tak jakoś nowocześnie ono brzmi.

  2. A kto odważy się podać nazwisko urzędnika US? Bo to US wykonuje wyrok na firmie B. Imańskiego. Przypomnę też, że ten sam urząd zniszczył innego przedsiębiorcę z Zielonej Góry – Marka Isańskiego.

Dodaj komentarz