Rondo z poślizgiem. Wykonawcy brakuje pracowników

15:11

16 stycznia 2018

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

(Visited 9 916 times, 1 visits today)

Rondo ze zjazdem do Raculi nie powstanie w terminie. Inwestycja, która zakłada budowę skrzyżowania o ruchu okrężnym, miała zakończyć się w lutym.

– Powody są dwa wyjaśnia Paweł Urbański z Urzędu Miata:

Według wstępnych szacunków prace mogą potrwać do maja.

foto: Google Street View

(Visited 9 916 times, 1 visits today)

13 myśli na temat “Rondo z poślizgiem. Wykonawcy brakuje pracowników”

  1. Ta firma tego nie wybuduje. To Panu gwarantuje Panie Urbański. Kiedy się Pan poda do dymisji ?

  2. Zielona Góra z tego slynie – podpisujesz umowe z terminem realizacji na koniec stycznia, wciskasz kit o braku pracowników i przedlużaja ci termin realizacji do kiedy chcesz. Bo niestety na złe warunki atmosferyczne zrzucic sie nie da, bo bylo cieplo. Jak ta firma startowala w przetargu? Bez wlasciwej kadry pracowników, ktora ma wykonac prace? To jest po prostu kpina ze strony urzędu. Umowa podpisana w lipcu 2017, termin na styczen 2018, nic nie zrobione i maja zgode na przedluzenie. Cuda na kiju.

  3. Startowanie do przetargów bez zagwarantowanej kadry to żadna nienormalna sytuacja. tak działają wszystkie firmy bo nigdy nie wiadomo jaką robotę się wygra a jaka przegra. Brawo dla zielonogórskiego magistratu za normalne ludzkie podejście do tematu. Nakładanie kar na firmy budowlane nikomu nie służy.

  4. Nakladanie kar na firmy niewywiazujace sie z umowy jest obowiazkiem magistratu. W innym przypadku jest to nierówne traktowanie wykonawców.

  5. No to poczekać na zakończenie prac i obciąć z kontraktu karę za nieterminowe wykonanie prac. Rozliczyć każdy dzień…

  6. jeżeli ta firma ma kłopot z naborem pracowników fizycznych w zimie, to na wiosnę ten problem zniknie? nie wierzę.

  7. Urbański po raz kolejny pokazuje jakim nieudacznikiem można być. Brak realizacji w terminie stara się wytłumaczyć budową tłoczni itp. może w tym miejscu zechce urząd wybudować skocznie narciarską? i znów termin zostanie przesunięty. Tak to jest jak niewłaściwa decyzja wyboru prezydenta odbija się na funkcjonowaniu miasta. Porażka ale nie ostatnia.

  8. O maju którego roku mowa? Pan Urbański bajki opowiada. Ten sam wykonawca buduje drogę S3 na odcinku Polkowice-Lubin, gdzie szacuje się, że opóźnienie wyniesie około 1 roku! Może Urząd Miasta o tym nie wie? ;-)

  9. Ta firma słynie z tego, że nie płaci podwykonawcom. Od początku było wiadomo, że będzie gigantyczne opóźnienie. Co ciekawe dostali dodatkowe punkty za deklarację szybszego wykonania prac. Jeśli od 3 lutego nie będą naliczane kary a docelowo nie zostanie rozwiązana umowa z wykonawcą utwierdzę się tylko w przekonaniu, że w UM zwyczajnie biorą w łapę.

Dodaj komentarz