Protest rezydentów efektem zaniedbań

12:18

19 października 2017

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

(Visited 3 742 times, 1 visits today)

– Obecny kryzys w służbie zdrowia to efekt zaniechań poprzednich rządów – w ten sposób prof. Jacek Kurzępa skomentował trwający od kilkunastu dni protest głodowy lekarzy rezydentów.
Poseł Prawa i Sprawiedliwości uważa, że przez wiele lat zarówno na poziomie krajowym, jak i regionalnym źle zarządzano szpitalami, co odbija się teraz negatywnie na całej służbie zdrowia:

Zbigniew Zdunek, lekarz z Gubina, podkreśla, że kryzys w służbie zdrowia pogłębiła też prywatyzacja wielu szpitali i przejmowanie ich przez spółki maksymalizujące swoje zyski kosztem lekarzy i pacjentów:

Zielonogórska radna Prawa i Sprawiedliwości Eleonora Szymkowiak apeluje do młodych lekarzy o nieeskalowanie protestu.

Jej zdaniem, warto poczekać na decyzje rządu w sprawie zwiększenia nakładów na służbę zdrowia:

Protest głodowy lekarzy rezydentów trwa od dwóch tygodni w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. Protestujący domagają się podwyżek i wzrostu finansowania służby zdrowia do 6,8 procent PKB. Ich postulaty popierają też lekarze protestujący w kolejnych miastach, m.in. w Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, Łodzi i Lesznie.

(Visited 3 742 times, 1 visits today)

3 myśli na temat “Protest rezydentów efektem zaniedbań”

  1. Warto zapytać drugiej strony o opinie… a nie czekaj… to RZG :)

  2. Lekarz Zdunek postawil trafna diagnoze- tylko nie dopowiedzial kto w tych spolkach zasiadal lub planowal zasiadac- chcieli cala Polske przejac lub sprzedac- a rezydenci- to dlaczego przez tamte 8 lat nie „glodowali” ? Zeby politycy ktorzy rzadzili „pilnowali” zasady zeby ” wystarczy nie krasc „to dzis wszyscy w Polsce dobrze by zarabiali,

Dodaj komentarz