Ostatni mecz sezonu Falubazu. A potem pożegnania i przebudowa składu!

08:55

1 października 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

(Visited 9 928 times, 1 visits today)

Żużlowcy Falubazu zmierzą się dzisiaj ze Stalą Gorzów w II meczu o brąz PGE Ekstraligi. Żeby zdobyć medal Falubaz musi wygrać dziś minimum 14 punktami. Tymczasem mecz będzie ostatnim spotkaniem Jarosława Hampela w składzie Marka Cieślaka. Niewykluczone, że z klubem rozstanie się też Jason Doyle. 

Oba zespoły zapowiadają twardy bój i wielkie widowisko. Mimo, że mecz jest dla obu zespołów pojedynkiem tylko o brąz to oczywiście wygrany dwumecz derbowy o medal ma swój prestiż.

Trener Stali Stanisław mówi, że dla tydzień był bardzo trudny i na szczęście w końcu nadeszła niedziela…

Marek Cieślak liczy na kibiców i dobry mecz.

Jeśli chodzi o naszych żużlowców to w piątek na treningu byli m.in Patryk Dudek i Jarosław Hampel. Dudek ma nadzieję na odrobienie strat. Wskazuje Szwecję jako przykład, że jest to możliwe. A tam w finale Rosspigarna odrobiła 8 punktów straty do Vetlandy i to na jej stadionie.

Jeśli chodzi o Jarosława Hampela to ten mówi: „waga meczu jest wielka, a strata jest duża, ale spróbujemy…”

Dzisiejszy mecz ma być ostatnim meczem Hampela w Falubazie. Ten poinformował już część osób z Falubazu, że odchodzi. RZG pytało go w piątek o ten fakt. Zawodnik odpowiedział tylko, że skupia się na meczu, że nic jeszcze nie wiadomo, a decyzje zapadać będą szybko, może nawet w tygodniu po zakończeniu sezonu. Do jakiego klubu trafi nie wiadomo. Głośno o tym, że ma wrócić do Leszna. Słychać jednak też, że niewykluczone, że sięgnie po niego Get Well Toruń. W klubie z Torunia powiedziano nam jednak, że to absolutnie nieprawda.

Z kolei nie wiadomo, czy mecz nie będzie ostatni dla Jasona Doyle’a w Falubazie. Ten ma potężną finansowo ofertę z Torunia i jest skłonny odejść. Teraz ruch należy do działaczy Falubazu. Oferta jest jednak bardzo mocna.

(Visited 9 928 times, 1 visits today)

5 myśli na temat “Ostatni mecz sezonu Falubazu. A potem pożegnania i przebudowa składu!”

  1. Nie chcą u nas zostać to niech idą,proponuje sprowadzić Lindgrena,zengiego albo Woryne,plus Protas dudi i jacob i jedziemy o play offy

  2. Chcą niech idą , czyżby Jarek zapomniał jak został potraktowany w Lesznie – Amnezja ????

  3. 50 zł za bilet po ostatnich wynikach. Chyba w tym klubie kogoś mocno pogieło.

  4. Z tym Toruniem to nie wiadomo bo cos im baraz poszedl slabo i kto wie czy nie zawitaja do 1. Ligi hehe – wtedy ani Hampela ani Doyla tam nie bedzie…

Dodaj komentarz