Odszedł Zdzisław Piotrowski

07:28

30 stycznia 2018

Marta Czechowska

dziennikarka RZG

(Visited 6 490 times, 1 visits today)

Zmarł Zdzisław Piotrowski, popularny „szambelan” zielonogórskiej starówki. Społecznik angażował się w sprawy miasta, barwnie opisywał jego dzieje, można go było spotkać na deptaku, kiedy podczas ważnych uroczystości przechadzał się w szlacheckim kontuszu. Był uczestnikiem życia publicznego. Jako częsty widz brał udział w sesjach Rady Miasta, pisywał do lokalnej prasy, był barwną postacią Zielonej Góry.

Zdzisław Piotrowski urodził się 14 kwietnia 1938 roku.  W  wieku 10 lat wraz z rodzicami przyjechał do Zielonej Góry. Po maturze został szefem klubu kultury „Zastalu”. Pracował m.in. także w Biurze Projektów Budownictwa Komunalnego, Lumelu i  PTTK.

(Visited 6 490 times, 1 visits today)

6 myśli na temat “Odszedł Zdzisław Piotrowski”

  1. Władze miasta namawiam do nazwania jego nazwiskiem skweru, placu lub uliczki, najlepiej na starym mieście, on na pewno tego by chciał. Pan Zdzisław był barwną postacią, niejednemu zalazł za skórę, ale całokształt jego inicjatyw i wiedza o naszym mieście całkowicie usprawiedliwiają jego styl bycia. Sprawmy, aby jego osoba nie była w Zielonej Górze zapomniana.

  2. Propozycję Jarka Wnorowskiego gorąco popieram. Zdzisław Piotrowski miał swoje zdanie ,nie zawsze podzielane przez wszystkich, ale żył sprawami miasta, miał ogromną wiedzę na temat miasta i „kawałeczek” winnego grodu w formie nazwania jego nazwiskiem należy się naszemu Szambelanowi.

  3. A mi kojarzył się z nachalnym człowiekiem. Wpychał się na zamknięte, firmowe imprezy. Przychodził nieproszony, pił, jadł, zaczepiał gości, wtrącał się w rozmowy, a dodatkowo łaził w tym swoim kontuszu, który chyba sto lat nie widzial pralki śmierdział na kilometr. Ulicę jego nazwiskiem? Żart jakiś.

  4. Co się stało, że taki chamski hejt jak Ingi moderator Radia ZG puszcza, a blokuje wpisy z pozytywną oceną postaci Szambelana i konstruktywnymi wnioskami co do form upamiętnienia tej postaci ?

Dodaj komentarz