Nowe oblicze sali widowiskowej w Norwidzie

16:26

29 stycznia 2018

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

(Visited 4 132 times, 1 visits today)

Nowa scena, garderoba i zaplecze, a do tego nowoczesne oświetlenia i nagłośnienie i więcej miejsc dla publiczności – Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze zakończyła pierwszy etap remontu sali widowiskowej.

Modernizacja tzw. Sali Dębowej kosztowała ok. 250 tys. złotych, a dotację na ten cel przeznaczyły władze województwa lubuskiego.

Bogusław Adamczewski, kierownik administracyjny zielonogórskiego Norwida, podkreśla, że dzięki temu udało się zrealizować długo oczekiwany remont i sala widowiskowa zmieniła się nie do poznania:

Oprócz nowego wyglądu Sala Dębowa zielonogórskiej biblioteki zyskała też patrona, którym został poeta, prozaik i publicysta Janusz Koniusz.

– W ten sposób wpisujemy się w wieloletnią już tradycję upamiętniania ważnych dla nas postaci – mówi Andrzej Buck, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze:

Oficjalne otwarcie wyremontowanej Sali Dębowej zielonogórskiego Norwida, wraz z odsłonięciem tablicy poświęconej Januszowi Koniuszowi, odbędzie się w najbliższy czwartek, 1 lutego.

Początek uroczystości o godz. 18.00.

(Visited 4 132 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz