Nie będzie nowej fermy! Obecna może się rozwijać…

16:38

26 października 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

(Visited 6 674 times, 1 visits today)

Miasto wycofuje się z pozwolenia na budowę nowej fermy drobiu w Ochli. To pokłosie protestów mieszkańców, które miały miejsce w ostatnich dniach.

Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry, poinformował na zwołanej dziś konferencji prasowej, że działka, która zgodnie z planem zagospodarowania pozwala na tego typu inwestycję, zostanie przekwalifikowana pod zabudowę mieszkalną:

Jednocześnie Kubicki zaznaczył, że hodowca drobiu z Ochli nadal będzie mógł rozbudowywać obecną fermę, na której znajduje się już kilka kurników:

Mieszkańcy, którzy uczestniczyli w konferencji, podkreślali, że zaproponowany przez prezydenta kompromis, nie rozwiązuje problemu:

Do tematu będziemy wracać.

Na mapie poniżej aktualna lokalizacja kurzej fermy wraz z działką przeznaczoną do dalszego rozwoju działalności.

Aktualna lokalizacji fermy

(Visited 6 674 times, 1 visits today)

6 myśli na temat “Nie będzie nowej fermy! Obecna może się rozwijać…”

  1. To jest skandal. Wiedzieli gdzie się budują! Było trzeba kupić ziemię w Drzonkowie po 150 zł za metr a nie w Ochli przy kronikach za połowę ceny!

  2. Piotrze ja się budowałem w 2007 roku, Sąsiedzi budowali od 2001 roku. Występowałem o warunki na zabudowę i nie było żadnego planu zagospodarowania z ferma kurzą. Powstał on w 2011 roku ale i tak Wójt wstrzymał budowę, bo plan był wadliwy obejmował tylko działkę, bez domów obok. Jest nieprawdą to co piszesz. Brychcy jest uparty ale przy rzece Śląska Ochla i parku krajobrazowym nie może powstać obwodnica i nie może powstać ferma kurza. To jest teren natura 2000. Mógł zacząć w 1999, byłaby ferma nie byłoby domów! Artur

  3. Może niech się cieszy pod samą ferma płynie strumień, który wpływa do Śląskiej Ochli, to jest ujęcie wody pitnej, Śląska Ochla wpływa do Odry. Byłyby przesłanki na zamknięcie fermy.

  4. wasze szamba wiecej smrodu robią niż ta ferma na obszarze natura 2000

  5. ta część Ochli jest skanalizowana, więc nie wiem o jakich szambach piszesz

  6. Ha ha , co to za dyskusja , przecież to jest teraz miasto Zielona Góra, wszelkie hodowle winne być wygaszane .A może w wielkim mieście Zielona Góra będziemy rozwijać wszelkiego rodzaju hodowle , może budujmy chlewnie , kurniki, fermy lisów , hodujmy krowy , kozy , mamy w mieście dużo trawników i nie ma kto ich kosić , więc może krowy i kozy wypasajmy na nich . Na ul. Westerplatte stoi budynek po byłym domu towarowym , może tam ulokować fermę kur , w centrum miasta świeże jajeczka były by do kupna. Pozdrawiam

Dodaj komentarz