Mieszkańców wkurza ferma

22:08

24 października 2017

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

(Visited 5 299 times, 1 visits today)

Czy w sąsiedztwie jednego z osiedli w Ochli powstanie kurza ferma? Obawiają się tego mieszkańcy, bo zgodę na rozpoczęcie działalności, od władz miasta otrzymał lokalny hodowca. Mieszkańcy nie składają jednak broni i zamierzają protestować przeciw uciążliwej i ich zdaniem, a także jak twierdzą, niebezpiecznej inwestycji. 

W środę na antenie Radia Zielona Góra program Wokół miasta, który w całości poświęcimy problemowi. Co wiadomo o sprawie? Na razie nie wiele, bo temat został nagłośniony stosunkowo niedawno. 

W ogłoszeniu urzędu czytamy jednak, że Prezydent Miasta Zielona Góra wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy 4 kurników przeznaczonych do chowu kur niosek w ilości 30 000 sztuk każdy, czyli łącznie 120 000 sztuk na działce w Ochli. Nie tylko liczby robią wrażenie. 

Sprawa budzi kontrowersje także ze względu na to, że miasto nie przygotowało własnej ekspertyzy jak inwestycja będzie oddziaływała na środowisko, tylko przyjęło dokumentację inwestora. Dokumentację, którą jak podaje dwutygodnik „Moja Zielona Góra”, przygotowała firma córki jednej z urzędniczek, mogących mieć wpływ na postępowanie.

Więcej informacji, przedstawienie stanowiska mieszkańców oraz prezydenta miasta (urząd otrzymał zaproszenie do udziału w programie) w środę o 12.30 na 97,1 FM.

NAGRANIE AUDYCJI

 

(Visited 5 299 times, 1 visits today)

4 myśli na temat “Mieszkańców wkurza ferma”

  1. jajka to chcą wpier…… ale kurnik to byle nie obok mnie. kupowali tanio działki bez planu zagospodarowania przestrzennego a teraz głupich udaja bo oni nie wiedzieli.

Dodaj komentarz