Michael czy Michał? Kto to jest?

06:26

22 kwietnia 2011

Przemysław Kobus

Dziennikarz

(Visited 93 times, 1 visits today)

Kim jest ten człowiek? Zielonogórscy policjanci zatrzymali rzekomego Brytyjczyka za oszustwa popełnione za pośrednictwem internetu. Jego ofiarami miało paść blisko 200 osób z całego kraju. Problem w tym, że nie wiadomo, kim tak naprawdę zatrzymany jest.

O sprawie zatrzymania oszusta w Radiu Zielona Góra mówiliśmy w grudniu. Sprawa wydawała się wtedy oczywista, nie budziła kontrowersji; zatrzymano oszusta, który sprzedawał m.in. fikcyjne telefony komórkowe i który lada moment miał stanąć przed sądem. Nikt wówczas jednak nie wiedział, a nawet nie przypuszczał, że narodowość zatrzymanego jest co najmniej wątpliwa.

Sam zatrzymany twierdził początkowo, że ma na imię Michael. Okazało się jednak, że kłamie. Później informował, że stracił pamięć.

Ostatecznie prokuratura zdecydował się na upublicznienie wizerunku podejrzanego o oszustwa. Sprawa trafiła nawet wczoraj na antenę ogólnopolskich telewizji. Dlaczego? By dowiedzieć się, kim zatrzymany oszust jest.

(foto: KMP w Zielonej Górze)

I jeszcze oficjalny komunikat zielonogórskiej policji:

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze prowadzi czynności, które pozwolą zidentyfikować mężczyznę o nieustalonej tożsamości. Mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów tożsamości.Podawał się za obywatela Wielkiej Brytanii i posługiwał się fikcyjnymi danymi tj.:

MILLEA Michael

s. Leon, Christina zd. Prouth

ur. 01.08.1981r. Londyn

zam. Londyn Notthing Hill 142

Mężczyzna stracił pamięć. Nie pamięta znajomych, rodziny, czym zajmował się i gdzie mieszkał przed utratą pamięci. Policjanci ustalili, że od roku 2008 przebywał na terenie Poznania, Częstochowy oraz Zielonej Góry.

Osoby posiadające informacje na temat mężczyzny proszone są o kontakt telefoniczny pod nr: 997, 112, (0-68) 476 21 14 (tel. resortowy 79 52 114 lub 52 111), lub zgłoszenie się do najbliższej jednostki Policji.

WIEK MĘŻCZYZNY OK. 30 LAT

RYSOPIS:

– wzrost 172 CM.

– sylwetka średnia, waga 72,5 kg,

– włosy krótkie, widoczne zakola,

– twarz owalna,

– czoło wysokie,

– oczy niebieskie, szeroko rozstawione,

– nos średni, prostolinijny,

– wargi średnie,

– uzębienie pełne,

ZNAKI SZCZEGÓLNE:

– pod lewą piersią pieprzyk z owłosieniem tzw. myszka,

– w okolicy prawej pachwiny pieprzyk z owłosieniem tzw. myszka

(Visited 93 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz