Matematyczne orły z Zielonej Góry

16:47

4 czerwca 2012

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

(Visited 290 times, 1 visits today)

Zielona Góra może poszczycić się talentami matematycznymi. W XXIII Międzynarodowym Konkursie „Matematyka bez Granic” nasze szkoły zajęły najwyższe lokaty w Polsce. I LO w kategorii szkół ponadgimnazjalnych uplasowało się na I miejscu w kraju, w kategorii szkół gimnazjalnych najlepiej z naszego miasta wypadło Gimnazjum nr 1, które zdobyło III miejsce.

W kategorii szkół podstawowych najlepiej poradzili sobie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15, którym również udało się zająć I miejsce w kraju. Dzisiaj na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji konkursu. Jak podkreśla lokalna koordynatorka „Matematyki bez Granic” dr Krystyna Białek, konkurs wyróżnia się spośród innych nietypową formą, ponieważ zadania rozwiązywane są zespołowo, a jedno z nich opisane jest w języku obcym:

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/06/04-matematykagran-1.mp3|titles=K. Białek]

Drużynę z I LO w Zielonej Górze reprezentowali m.in. Michał Pypka i Michał Dominikowski. W spotkaniu uczestniczył również  nauczyciel matematyki Wojciech Okoniewski:

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/06/04-matematykagran-2.mp3|titles=drużyna LO I]

Dla zielonogórskich szkół, biorących udział w konkursie Urząd Miasta Zielona Góra przygotował atrakcyjne nagrody finansowe. Gratyfikację młodym matematykom wręczyła wiceprezydent Wioleta Haręźlak:

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/06/04-matematykagran-3.mp3|titles=W. Haręźlak]

W konkursie „Matematyka bez Granic” wśród zielonogórskich szkół bardzo dobrze wypadły również: V LO, Gimnazjum nr 6 oraz SP nr 11.

(Visited 290 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz