Lubuski Tydzień Otwartych Winnic

20:27

3 września 2010

Lech Kwieciński

Dziennikarz redakcji informacji Radia Zachód

(Visited 109 times, 1 visits today)

– Nie ma winobrania bez lokalnego wina i regionalnych winnic – deklarują lubuscy winiarze, którzy po raz drugi w czasie święta Zielonej Góry organizują Lubuski Tydzień Otwartych Winnic.

Już od jutra  –  przez cały tydzień – będzie można poznać sekrety produkcji wina, podpatrzeć proces produkcji, a także obejrzeć tereny na których uprawiane jest winogron.
Do akcji przystąpiło większość producentów lubuskiego wina: winnica Na Leśnej Polanie w Proczkach koło Zaboru, Equus w Mierzęcinie, winnica Kinga w Starej Wsi, Cantina w Mozowie, a takze Miłosz w Łazie koło Zaboru i winnica Julia w Starym Kisielinie.
Współwłaścicielka winnicy Julia Małgorzata Grad mówi, że ubiegłoroczna inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę, stąd pomysł by włączyć ją do tradycji Winobraniowych.

Do winnic w naszym regionie pojadą bezpłatne autobusy  –  Winnobusy to wspólna inicjatywa z organizatorami święta Zielonej Góry – dodaje Małgorzata Grad.Każdy odwiedzający otrzyma Paszport Winiarskiego Odkrywcy. Ci, którzy zdobędą pieczątki wszystkich winnic biorących udział w Weekendach Otwartych Winnic, będą mogli wziąć udział, podczas Winobrania, w losowaniu ciekawych nagród od winiarzy.

(Visited 109 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz