Lekcje prawnicze w zielonogórskich liceach

14:20

16 listopada 2017

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

(Visited 3 954 times, 1 visits today)

Zielonogórscy sędziowie i adwokaci przybliżają uczniom przepisy prawa.

Dzieje się tak w ramach pilotażowego programu realizowanego w trzech szkołach: I, II i III Liceum Ogólnokształcącym.

Anna Macur, sędzia Sądu Rejonowego w Zielonej Górze, podkreśla, że kilkumiesięczny cykl lekcji prawnych ma uświadomić uczniom, jakie są ich prawa i obowiązki oraz jak funkcjonuje system prawny w Polsce:

W projekt zaangażowali się również zielonogórscy adwokaci, którzy przygotowali dla licealistów cykl praktycznych zajęć .

– Wszyscy wiemy, że nieznajomość prawa szkodzi, więc chcemy nauczyć młodzież, jak poruszać się w polskim systemie prawnym – mówi Aneta Sołtysiak – Radzik, wicedziekan Okręgowej Radzie Adwokackiej w Zielonej Górze:

Zdaniem Małgorzaty Wyciszkiewicz, nauczycielki z I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, lekcje prawne przygotowane przez sędziów i adwokatów są bardzo ciekawe i odpowiadają na zapotrzebowanie uczniów.

– Dzięki temu mogą się oni wiele dowiedzieć i lepiej przygotować m.in. do matury z wiedzy o społeczeństwie – podkreśla Wyciszkiewicz:

Program lekcji prawnych z udziałem sędziów i adwokatów przewiduje cykl 10 zajęć w szkołach. Projekt realizowany będzie do końca obecnego semestru.

(Visited 3 954 times, 1 visits today)

Jedna myśl na temat “Lekcje prawnicze w zielonogórskich liceach”

  1. A czy tłumaczą uczniom co to jest cyt, ” nadzwyczajna kasta ” ?

Dodaj komentarz