Łatwiński: ws. południowej obwodnicy dyskusja była merytoryczna

11:23

7 sierpnia 2017

Przemysław Kobus

Dziennikarz

(Visited 5 737 times, 1 visits today)

Nie polityka a przesłanki merytoryczne miały wpływ na decyzję o dofinansowaniu ze środków centralnych budowy południowej obwodnicy Zielonej Góry. Tak mówił dziś w Radiu Zielona Góra Kazimierz Łatwiński, miejski radny w klubie PiS a zarazem doradca Wojewody Lubuskiego.

Janusz Życzkowski w „Rozmowie punkt 9.00” mówił o roli w tym procesie posła Jerzego Materny i przypomniał, że przecież władze Zielonej Góry o PiS-ie nie wypowiadały się zbyt pochlebnie.

 

(Visited 5 737 times, 1 visits today)

10 myśli na temat “Łatwiński: ws. południowej obwodnicy dyskusja była merytoryczna”

  1. I tak trzymac.Mozna sie spierac ale jak jest do zrobienia cos dla ogolu i miasta to RAZEM !!!

  2. Dla którego ogółu? Ogółowi to chcą las odebrać. Janusza i PiS akurat łączy niechęć do zieleni.

  3. Za 10-15lat będzie już bardzo ciasno w Zielonej Górze jeśli chodzi o ulice i auta się tam poruszające już jest dosyć ciasno wiec jak najbardziej dobra i potrzebna inwestycja!!!Popieram!!

  4. a kim jest Janusz Życzkowski? heheh… już go koledzy cytują? to jakaś parodia dziennikarstwa! gdzie to niezależne radio pełne muzyki i lokalnych informacji pozbawionych polityki? gdzie RZG sprzed 15 lat? masakra!

  5. W Zielone Górze robi się ciasno, bo zabudowa mieszkaniowa wpychana jest w każde wolne miejsce w pobliżu centrum. Co z tego, że na północy, np. pomiędzy Czarkowem i Chynowem jest wiele miejsc w lesie, nadających się pod zabudowę. Dodatkowo jakaś kręta droga przez las nic nie poprawi w centrum. Ludzie, którzy piszą, że Zielone Góra jest zakorkowana chyba nigdy nie byli w jakimś większym mieście. A co do przebiegu samej „obwodnicy”, zastanawia mnie dlaczego akurat wygrał pomarańczowy wariant, który biegnie dokładnie przez piękny świerkowo, dębowy las na wzgórzach w pobliżu Świdnicy, zamiast kawałek dalej przez „plantację sosny”.

  6. I jeszcze jedna sprawa mnie zastanawia. W tamtym roku pomysł na tą „obwodnicę” został odrzucony przez GDDKiA argumentem, że kawałek na południe jest już droga nr 279. A teraz nagle okazuje się, że jacyś „eksperci” zrobili badania i nagle inwestycja ma niby sens.

  7. A co mnie ciekawi to dokładna trasa czy będzie przebiegać koło działek i dokładnie w którym miejscu…?

  8. Brawo BMW. Popieram. Tzw.”dziennikarze” to masakra. Kto ich przyjal do radia? „Liderem” jest Zyczkowski (specjalnie nie pisze red.) Brak obiektywizmu to jego domena. Na szczescie jest RED.KOBUS-moze pan zyczkowski od Niego sie uczyc…

  9. Trzeba wydawać kasę na inwestycje, żeby gospodarka sie szybciej kreciła. Pomysł, pilotaż Bukiewiczowej z PO, wstępny projekt i zgoda zielonogórskiej GDDKiA już była. Tylko działać na gotowym. Zielonej Górze dalej się farci, również za PiS.

Dodaj komentarz