Ł. Mejza o zmianach w ordynacji wyborczej

11:55

22 stycznia 2018

Marta Czechowska

dziennikarka RZG

(Visited 6 769 times, 1 visits today)

Łukasz Mejza, radny wojewódzki ocenia zmiany w ordynacji wyborczej.

W Rozmowie Punkt 9, przewodniczący klubu Bezpartyjni Samorządowcy w sejmiku był pytany co sądzi o tym, że nazwisko prezydenta Zielonej Góry może nie pojawić się na listach do sejmiku, jeśli wystartuje w wyborach na prezydenta miasta?:

Zdaniem Łukasza Mejzy, dobrze, że kadencje wydłużono do pięciu lat. Dwukadencyjność jego zdaniem powinna też obowiązywać posłów i senatorów:

(Visited 6 769 times, 1 visits today)

3 myśli na temat “Ł. Mejza o zmianach w ordynacji wyborczej”

  1. Brawo, to jest rzeczywiście ta dobra zmiana. Skończy się kandydowanie tych samych osób jednocześnie do: rady miasta, rady powiatu, sejmiku województwa, wójta – burmistrza czy prezydenta miasta. Często, jak historia pokazywała, wiele osób, po zwycięstwie w różnych „radach”, rezygnowało z równoległych funkcji, zapewniając tym samym miejsca innym (często niepopularnym) osobom na skutek tzw. zrzeczenia się mandatu. To uderzy w tzw. sitwę różnych ugrupowań i zapewni dopływ świeżej krwi (niekoniecznie młodej, ale świeżej) i innego spojrzenia na wiele spraw. Dwukadencyjność z kolei, ograniczy przestarzałe, często chore układy i układziki, kolesiostwo i nepotyzm, a może i wygrywanie np. przetargów przez układy towarzysko-biznesowe.

Dodaj komentarz