Informator wakacyjny 24-28.07

09:11

24 lipca 2014

Sylwia Misiak

Dziennikarka Radia Zachód

tel.: 68 455 55 95

(Visited 122 times, 1 visits today)

Wakacyjne propozycje spędzania wolnego czasu w mieście uwzględniają atrakcje i na słoneczne i na te bardziej deszczowe dni.

Cały szereg ciekawych zajęć niezależnie od pogody – w Domu Harcerza, wśród nich propozycje, których podczas trwających wakacji jeszcze nie było – mówi wicedyrektor Dorota Polaczek:

Warsztaty pod dachem odbywają się także Biurze Wystaw Artystycznych. W Letniej Akademii Młodych Twórców biorą udział przede wszystkim dzieci ze szkoły podstawowej, ale są też przedszkolaki. Na kolejny tydzień można się jeszcze zapisać – mówi prowadząca zajęcia Magdalena Kościańska. Tematem jest ilustracja:

Te zajęcia rozpoczynają się o 10:30 i trwają do 13:30.

Dziś  ze swoimi zajęciami na deptak miał wyjść Klub Otwartych Drzwi, pogoda jednak nie sprzyja, więc jak co wtorek i czwartek zaprasza do siebie na Staszica – od 11:00 do 14:00.

Prognoza jednak jest zmienna, dziś może być pochmurno i deszczowo – to może skutkować koniecznością przełożenia tych zajęć na inny dzień.

Na dziś zaplanowane są także kolejne zajęcia na letnim patio w Norwidzie. A dziś okazja m.in. do tego, by potańczyć. Maja Kimnes z oddziału dla dzieci Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przyznaje, że zajęcia na patio cieszą się sporym zainteresowaniem:

Dziś właśnie Zumba dla dzieci.

Jutro w zielonogórskim amfiteatrze Bajki, bajdy, banialuki. Spektakl rozpocznie się o godzinie 11:00. – Warto się na niego wybrać – przekonuje Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury:

Jutro, jak w każdy piątek tego lata Zumba-Fitness w centrum miasta. Tym razem będzie nie tylko taniec, strefa urody i strefa dziecka. Na pl. Bohaterów stanie też krwiobus i będzie można wesprzeć Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze – mówi Irina Brovko z fundacji Lyada:

Zbiórka krwi potrwa do 17:00 a między 18:00 a 19:30 cały szereg kolejnych atrakcji:

Od soboty będzie można się chłodzić na… lodowisku. Obiekt stanie przy galerii Focus Mall  – mówi Anna Łukasiewicz:

Z lodowiska będzie można korzystać przez dwa tygodnie. Warunkiem jest jednak wcześniejsze dokonanie zakupu na terenie galerii.

W sobotę ogólnopolskie imieniny Anny i tam także warto zabrać dziecko – przekonuje Dorta Haładyn z Babskiej Agencji Rozwoju.

Impreza odbędzie się w Lubuskim Teatrze. Początek o 16:00.

(Visited 122 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz