Informator wakacyjny 17.07-21.07

08:52

17 lipca 2014

Sylwia Misiak

Dziennikarka Radia Zachód

tel.: 68 455 55 95

(Visited 78 times, 1 visits today)

Dziś pora na kolejny wakacyjny informator z propozycjami spędzania czasu w mieście.

Całą serię zajęć w najbliższych dniach ponownie proponuje uczniom Dom Harcerza. Przypomnijmy, w lipcu zajęcia odbywają się w placówce przy ulicy Dzikiej. Jaki jest plan na dziś, jutro i poniedziałek? Mówi wicedyrektor Dorota Polaczek:

Zajęcia w Domu Harcerza przy ul. Dzikiej odbywają się do końca lipca od 10:00 do 14:00. Nie obowiązują na nie zapisy. 1 sierpnia przeniosą się do placówki przy Wyszyńskiego i tam już trzeba będzie deklarować chęć udziału w zajęciach na poszczególne tygodnie.

 

Są jeszcze wolne miejsca na Zabawach z Pędzlem przy ul. Staszica 11. W każdy wtorek i czwartek od 11:00 do 14:00 Klub Otwartych Drzwi zaprasza dzieci w wieku od 7 do 10 lat na zajęcia plastyczne. Na dzieci czeka Julia Pietkiewicz, uczennica Zespołu Szkół Plastycznych:

Najmłodsi mogą liczyć na słodki poczęstunek. Zajęcia są bezpłatne i trwają do końca wakacji.

 

Dziś kolejny dzień zajęć wakacyjnych w filii WiMBP przy ulicy Ptasiej. Tam jeszcze ma szansę dołączyć troje dzieci, a te, które chodzą na nudę nie narzekają. – Jest bardzo fajnie – to najczęściej padające określenia:

To od 12:00 do 14:00. W tych samych godzinach można się bawić w Mediatece Szklana Pułapka. A w bibliotece głównej, jak co czwartek zajęcia wakacyjne na patio. Dzisiaj przygotowano zabawy kulinarne, najmłodsi stworzą Książkę Kucharską dla dzieci. Początek o 11:00.

 

Jutro piątkowa Zumba na deptaku. Po raz trzeci w wakacyjny piątek będzie można zatańczyć i skorzystać z innych propozycji przygotowanych przez Fundację Lyada oraz Centrum Tańca i Fitness. Mówi Agnieszka Hryniewicz z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury:

A teraz organizatorka tego wydarzenia, które weszło  do propozycji Lata Muz Wszelakich, Irina Brovko::

To od 18:00 do 19:30.

Wcześniej warto się wybrać z dziećmi do Amfiteatru. Jutro o 11:00 kolejne przedstawienie w ramach cyklu „Bajki, bajdy, banaliuki”. Co zobaczymy tym razem? Mówi Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek z ZOK:

A na zachętę posłuchajmy jak było tydzień temu:

 

Warto korzystać też z dobrej pogody i wybrać się chociażby na miejskie kąpielisko przy Botanicznej. Jest czynne od 10:00 do 20:00. Dorośli za wstęp płacą złotówkę, bilety ulgowe kosztują 4.

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ruszył z kolei ze sprzedażą karnetów na II wakacyjny, intensywny kurs nauki pływania. Potrwa on od 30 lipca do 28 sierpnia. Zajęcia dla dzieci będą się odbywały 4 razy w tygodniu  o 17:15  i 18:15.

 

 

 

(Visited 78 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz