E.Polak: Prezydent Kubicki niewiarygodny

10:09

19 stycznia 2018

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

(Visited 5 498 times, 1 visits today)

– Zielona Góra nie dofinansowuje lotów do Warszawy – potwierdza marszałek województwa lubuskiego i krytykuje prezydenta miasta.  W ocenie Elżbiety Polak, która dziś komentowała sprawę na antenie Radia Zachód, Janusz Kubicki nie jest wiarygodnym partnerem:

 

Elżbieta Polak zarzuciła Januszowi Kubickiemu, że nie rozwija Zielonej Góry jako centrum regionu i nie docenia wsparcia jakiego miastu udziela Zarząd Województwa:

Cała rozmowa z marszałek Elżbietą Polak na naszej stronie.

Przypomnijmy, że o sprawie braku decyzji w sprawie dofinansowania mówił  na naszej antenie radny PiS i doradca wojewody Kazimierz Łatwiński:

Janusz Kubicki twierdził, że miasto nie zamierza wycofywać się ze wspierania portu lotniczego Zielona Góra – Babimost, ale nie odniósł się do zaległości w dofinansowaniu:

(Visited 5 498 times, 1 visits today)

31 myśli na temat “E.Polak: Prezydent Kubicki niewiarygodny”

 1. Socjalizm upadł blisko 30 lat temu; nie wszyscy to zauważyli i czasami „promieniują” na antenie?

 2. brawo Panie Prezydencie. żadnego dofinansowania latania. zamiast tego 2 mln rocznie na remont szkół i przedszkoli – skorzysta tysiące naszych dzieciaków!

 3. Popieram. Tanie bilety, bo dokładamy z pieniędzy wszystkich, także tych, którzy nigdy nie korzystali, ani nie skorzystają. Lepiej większą kasę przeznaczyć na potrzeby samego miasta, np. walki z podłym powietrzem.

 4. Brawo mieszkańcy i jego gospodarz , lepiej zamknąć się w czerech „ścianach” i na dodatek jeszcze zlikwidować pkp i inne srodki przemieszczania, a co kto nam zabroni ?! Ogarnijcie sie wszyscy , chcemy sie rozwijać jako miasto, region to niestety ale musimy być atrakcyjni i konkurencyjni !!! Taborem pkp , który liczy 50 lat ? !

 5. …niewiarygodny. ..trochę późno pani Marszałek się zorientowała. .. Wiarygodność stracił już podczas urzędowej uroczystości zaprzysiężenia na której to deweloperzy ustawili się w kolejce wśród urzędników i serdecznymi uściskami wspólnie zadowoleni gratulowali zwycięstwo w wyborach i nie na darmo w ostatnich komentarzach w sprawie inwestycji przy teatrze przedstawicielka Nowoczesnej powiedziała że ” miastem rządzą deweloperzy „.Wiarygodność i uczciwość to podstawowe cechy osoby która chce zajmować stanowiska publiczne i dobro KAŻDEGO obywatela powinno być jego najwyższym nakazem.

 6. Pani Marszałek a kiedy wreszcie zostanie udostępniony przystanek kolejowy Zielona Góra Nowy Kisielin . Przystanek kosztem wielu milionów został wybudowany i co hula tylko wiatr. Żaden z pociągów tam się nie zatrzymuje nawet ten ostatni z Przewozów regionalnych co niby będzie obsługiwał co?

 7. Naprawdę jedyny problem w Januszu to zdaniem Eli fakt, że nie chce płacić za loty Bożenny do Warszawy?

 8. Chcąc się liczyć w polsce trzeba mieć lotnisko niestety widać nasz prezydent chyba tego nie chce a szkoda bo wiele osób korzysta z lotów do warszawy wielka szkoda

 9. W mojej opinii, jeśli mówimy o tym że LOTNISKO owo służy POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI WOJEWÓDZTWA (a nie tylko Zielonej Górze) TO – Jeśli już się decydować na dotacje na ten cel to tylko w porozumieniu z innymi jednostkami samorządu terytorialnego, bo przecież z tej możliwości nie korzysta tylko zielonogórzanin, ale pewnie też i Sulechowianin i Nowosolanin…nie mówię że po równo ale jakoś partycypacyjnie – jeśli w ogóle.

  A z innej beczki…Jeśli miasto nie wypłaciło DOTACJI która była zapisana w BUDŻECIE…to jak to się ma do jego wykonania??

 10. Dziuńka z Zielonej Góry. Pani Elżbieta Polak nigdy nie akceptowała naszego Prezydenta. Moim zdaniem jest lepszym gospodarzem miasta niż z Gorzowa Prezydent. Przecież pochodzi Pani z Gorzowa i nigdy nie będzie tolerowała zielonogórzan.

 11. Do * okoliczny * Co ty jarasz?Daj namiary na dielera….Zastanow sie zanim cos napiszesz.Z góry dziekuje

 12. Brawo Prezydent niech Marszałkowa z Małomic sama dopłaca z budżetu UM do lotów swoich urzędników, posłów i biznesmanów do stolycy. Od pieniędzy mieszkańców Zielonej Góry wara. Dobrze że prezydent to racjonalny gość i nie bedzie dopłacał na fanaberie lubuskich wizjonerów. W ZG jest wiele ważniejszych potrzeb niż loty elity do Warszawki. Taka moja opinia. Brawo Prezydent Kubicki!

 13. Do Zielonogórzanin a jakie linie widziałbyś w ZG i czemu nie ma ich już teraz?? Potencjał portu Babimost wykorzystywany jest jedynie w 20%. Problemem Babimostu i zresztą całego regionu jest bliskość Strachowic i Ławicy. Ryanair-owi czy Wizz-owi nie opłaca się latać zwyczajnie z Babimostu bo w regionie nie ma potencjału sięgającego aż tak bardzo.

 14. Łukasz, Starachowice i Ławica są bliżej w naszym regionie niż Babimost ?? ! Jaką ty masz mapę ? Ławica to chyba wielkopolska a nie lubuskie.??!! Chyba,ze coś przenieśli a ja nie wiem ?!

 15. Bez rozwoju lotniska to miasto nie pojdzie dalej! Popatrzny na wzrost jaki zanotował Babimost za zeszly rok. To jest prosta kalkulacja : podroz samochodem ok 4-5h koszt jakies 300 zl …samolotem 50.minut i koszt ok 80 zl w jedna strone. Gdybysmy jeszcze mieli inne kierunki stale …Gdańsk…Katowice…Kraków…a do tego tania linie tylu Wizzair…

 16. Koszt 80 zł bo wszyscy się do tego dokładamy. Ile kosztuje bilet bez tych dopłat?

 17. Prawdę mówiąc Polak i Kubicki są siebie razem warci :) Dlatego jestem za zmianą na obu tych stołkach. Władza za długo sprawowana się po prostu wypacza.

 18. Mam pomysł przenieśmy lotnisko i wszystkie urządzenia z Babimostu do Przylepu. Wybuduje sie betonowy pas, zamontuje ILS i jazda, bedzie mozna z buta iść na samolot ;) I problem rozwiązany

 19. …..tak czytam te komentarze i się zastanawiam czemu Zieloną Górą nie rządzą Zielonogórzanie? ??.tu pani Marszałek z Małomic, Prezydent z Szprotawy, Dowhan który wylansował się na naszym żużlu i przejął na własność nasz falubaz w conajmniej dziwnych okolicznościach – ktoś to nazwał- na bankruta- i teraz cwanie doprowadził do tego że nasz majątek wart wiele grubych milionów- stadion zuzlowy a obecnie stadiony sportowe na Sulechowskiej podporządkował na wyłączne użytkowanie przez jego prywatną firmę i to chyba za darmoche wołając jeszcze o pieniądze z naszych podatków- –jest z Jasienia, szpitalem zarządza też człowiek nie stąd- uf no dobrze że komendant Policji jest ” nasz „——–a mamy sprawdzonych doświadczonych polityków- samorządowcow- tj radny Budzynski który powinien wygrać wybory na Prezydenta czy młody aktywny Pabierowski czy pani Mrozek czy pan Nesterowicz- –postawmy wreszcie na ” swoich „!!!!.

 20. Względem Ławicy Babimost oddalony jest o 100km a Ławica jest atrakcyjniejsza logistycznie bez trudu jest w stanie obsłużyć północ województwa bo jest atrakcyjniejsza logistycznie lądujesz na Ławicy dostajesz się do centrum Poznania stamtąd masz możliwość łatwej komunikacji publicznej. W Babimoście lądujesz cofasz się do ZG i kombinujesz dalej bo wszędzie jest daleko. Podobnie ze Strachowicami które już teraz obsługują południe naszego województwa z dobrym skutkiem. Jaki jest sens rozwoju tego lotniska jeśli nie ma na nie zapotrzebowania.

 21. sens dla lotniska w Starym Kramsku będzie, jak jakimś cudem nie będzie potrzeby wydawania na nie pieniędzy podatników. Dzisiaj skażeni komuną politycy wydają nasze pieniądze i mówią, że dzięki nim projekt jest wart rozwoju.
  Pani Polak, witanie koszykarzy wielkiej Barcelony i pokazanie się w tv nie są warte istnienia lotniska w Starym Kramsku.

 22. Gdyby tak w Babimoście powstało prawdziwe cargo, w sąsiedztwie powstały hale magazynowe z prawdziwego zdarzenia… ale inwestowanie w port tylko pod kilku urzędników mija się z celem. Ma ktoś pomysł, czy strategię dla tego lotniska?

 23. Karol mam wrażenie ,że nigdy nie leciałeś z Babimostu?! A jak tak będziesz leciał to zapytaj tych ludzi, ilu z nich jest urzędnikami ????!!!!!

 24. Wyjaśnienie dla „Latającego „: 1. Lot trwa chyba trochę więcej niż wspomniane 50 minut. Do tego trzeba doliczyć jeszcze konieczność stawienia się na lotnisku jakieś 30-40 minut przed odlotem. No i trzeba dojechać. To kolejne 40-50 minut jazdy autobusem (nie każdy ma samochód lub będzie wracał np. pociągiem). Na dworcu autobusowym też trzeba być te 10 minut wcześniej przed odjazdem. No to ile już mamy? Jakieś dobre 2,5 godziny… Teraz kolej na odprawę w Warszawie po wylądowaniu i dotarcie do centrum miasta, co zajmie nam około godziny po wylądowaniu (o ile wysunięty się podwozie) lub nie skierują samolotu na zastępcze lotnisko w Rzeszowie lub Radomiu albo Lublinie… To ile razem wynosi nasza podróż? 3,5-4 godzin. A taki sam czasu przejazdu jest zaplanowany dla pociągów EIC z Zielonej Góry do Warszawy w projekcie rozkładu jazdy na lata 2019/2020. I w ciągu doby mają być 4 pary EIC do Warszawy. W każdym wagon restauracyjny. I na dworzec PKP w Zielonej Górze bez problemu dojedziemy MZK z każdej strony miasta, bo aby dojechać na ten autobus, co dowozimy na lotnisko trzeba brać taryfę.

 25. Andi widać,że nie leciałeś z Babimostu.! Lot trwa tak jak pisze ola 40 min. Cała operacja z odprawą i wejściem na pokład to 50 nim. Dojazd do Babimostu pks (10zł bilet) nie całe 30 min. Idąc twoim tokiem myślenia to : Do stacji pkp też trzeba dojechać, bo przecież pod dom pociąg nie podjeżdża? W Warszawie tak jak w każdym mieście ludzie sie przemieszczają do swojego celu. Żaden środek lokomocji poza taxi lub swojego sam. nie podjeżdża po dom. ?!!! A jeszcze lepiej , aby nie tracić na nic czasu to się nigdzie nie wybieramy i siedzimy w domu.!!!!

 26. Czytam i czytam i proponuje. W związku z tym, że temat wrażliwy i dość dużo osób się tu wypowiedziało proponuję jakieś lokalne referendum w tej sprawie niech zielonogórzanie się wypowiedzą. Ja jestem osobiście za niedotowaniu lotniska. Koniec dokładania publicznych pieniędzy dla wygody kilku set osób. 2 mln zł można spożytkować w lepszy sposób. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz