B. Ronowicz o wycince drzew przy Trasie Północnej

11:55

26 stycznia 2018

Marta Czechowska

dziennikarka RZG

(Visited 5 076 times, 1 visits today)

Wycinka drzew przy Centrum Rekreacyjno – Sportowym skomentowana przez Bożenę Ronowicz. Radna klubu PiS  w Rozmowie Punkt 9 mówiła, że te tereny najlepiej  byłoby  przeznaczyć pod zadania rekreacyjne. Także las, który przylegał  do Trasy Północnej powinien pozostać  obszarem o  takim charakterze, ale mleko się rozlało – mówiła:

 

(Visited 5 076 times, 1 visits today)

14 myśli na temat “B. Ronowicz o wycince drzew przy Trasie Północnej”

 1. Od początku było wiadome w planie zagospodarowania, że ten teren jest na sprzedaż a robicie aferę, że wycieli drzewa. Trzeba było się sprzeciwiać wtedy kiedy powstawał plan co może w tym miejscu powstać. To samo się tyczy działki na Batorego przy samym rondzie gdzie też rośnie las. Za rządów Pani Ronowicz również były duże wpadki. Przykładem jest budowa marketów (Castorama, Carrefour) w środku miasta zamiast np. przy Trasie Północnej.

 2. jaka wymowa taki iloraz inteligencji – pszeszczeń , dżewa, powszczymane…. szok !

 3. A ja sie cieszę.Trafiona decyzja.
  Powstanie tam salon meblowy Agata i centrum fast food.Lepszej lokalizacji nie mozna sobie wyobrazic.Po basenie frytki a jak trzeba to szukanie mebli i kontynuacja szukania rondo dalej- salon Black Red White…a kolejne rondo i salon Bodzio…Tylko politycy narzekaja…bo muszą bić w PREZYDENTA.

 4. Te Obserwator z ferajny czerwona Razem bo meble to kupujesz codziennie.

 5. Taaaa… jak tak dalej pójdzie to Zielona Góra będzie musiała zmienić nazwę na Czerwona Betonowa Góra !!! Proces zniszczenia Zielonej Góry trwa w najlepsze.Jeszcze trochę i będziecie oddychac betonem,asfaltem,blachą i smogiem !!! A piękną Zieloną Górę będziecie mogli tylko sobie pooglądać na zdjęciach archiwalnych z łezką w oku i bólem serca!!! Latwo jest niszczyć Zieloną Górę ludziom którzy nie urodzili się w Zielonej Górze i z niej nie pochodzą tak naprawdę.Ja jako Zielonogórzanin od urodzenia nie życzę sobie,aby ludzie spoza niej decydowali o jej kształcie ,ponieważ z przyczyn oczywistych maja w nosie jak to miasto wyglada bo nic poza interesami nic z nia nie wiaze wiecej!!!
  Ja tylko proszę o jedno, żeby nie nie zabijajać charakteru i ducha Zielonej Góry!!! Z I E L O N E J !!!

 6. Trzeba było zrobić przestrzeń rekreacyjną po Falubazie przy Dąbrówki albo w miejscu Castoramy.

 7. Uważam że kawałek lasu przy CRSie nie powinien być wycinany bo tego co daje nam las nic nie jest w stanie zastąpić.
  …A tak przy okazji, zawsze gdy jeżdżę trasą północną – na drodze biegnącej wzdłuż trasy północnej widzę ludzi, którzy biegają, jeżdżą na rolkach czy rowerze i zastanawiam się, jaki sens ma uprawianie sportu w tym miejscu? Ludzie podczas wysiłku oddychają intensywniej i wtedy pięknie wciągają do swego organizmu spaliny pojazdów jeżdżących trasą płn. a jest ich nie mało. Pozdrawiam wszystkich ćwiczących!

 8. @Jaro teraz mamy benzynę bezołowiową ;-)
  @Obserwator po basenie wizyta w meblowym – szczyt marzeń ;-)

 9. Kiedykolwiek i przez kogokolwiek została wydana zgoda na takie zagospodarowanie terenu w miejscu sąsiadującym z opiewanym jako sukces CRSem wskazuje na krótkowzroczność i nieumiejętność planowania większego obszaru.
  Zamiast skupić i zorganizować w tym miejscu więcej usług o charakterze sportowym – jest przecież stadion, sala, basen…zamiast zrobić tam z prawdziwego zdarzenia CENTRUM SPORTOWE dla ZIELONEJ GÓRY I PRZYLEGŁOŚCI. Nie mówię i nie żądam żeby NA RAZ, ale przez lata można by było tam właśnie usadawiać kolejne miejsca o takim charakterze…
  Problem jest tez innego rodzaju…otóż miasto już wiele gruntów/nieruchomości sprzedało – i juz niewiele im pozostało dla wzmocnienia budżetu…

 10. A zapomniała pani kto wycioł dwa świerki z placu Bohaterów. Amnezja……

 11. no ten burger król co powstanie na przeciw crs , głodni po basenie jak znalazł fitnes

Dodaj komentarz