Trudna sytuacja finansowa OTOZ Animals Zielona Góra

16:39

9 stycznia 2018

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

(Visited 6 217 times, 1 visits today)


Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt ma problemy finansowe. OTOZ Animals Zielona Góra tworzy kilkunastu wolontariuszy, którzy za darmo pomagają zwierzętom w potrzebie.

Ostatnio zielonogórscy inspektorzy zorganizowali zbiórkę na facebook’u. Udało im się zebrać 10 tysięcy złotych, co pozwoliło na spłatę długów. Odezwał się również sponsor, który wyremontuje siedzibę OTOZ Animals, przy ulicy Konicza. Dochodzą do tego również wydatki na bieżącą działalność. Teraz zielonogórscy działacze tego towarzystwa pomocy zwierzętom zbierają 30 tysięcy złotych na zakup interwencyjnego auta. Mówi Dorota Makowska z OTOZ Animals Zielona Góra.

Codzienność inspektorów i wolontariuszy towarzystwa to m.in. interwencje, działania edukacyjne czy sprawy sądowe o znęcanie się nad zwierzętami. Jedna z interwencji szczególnie utkwiła w pamięci Dorocie Makowskiej.

Towarzystwo szuka również wolontariuszy. Więcej informacji o tym, jak można pomóc tej organizacji, znajdziecie na facebook’owym profilu „OTOZ Animals – Inspektorat Zielona Góra”.

Zdjęcie: facebook’owy profil OTOZ Animals Zielona Góra.

(Visited 6 217 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz