Stołówka, boisko, murale – znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego 2016

14:04

1 marca 2016

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

(Visited 5 925 times, 1 visits today)

Zielonogórski magistrat ogłosił dziś wyniki Budżetu Obywatelskiego 2016. W sumie zostaną zrealizowane cztery zadania duże – powyżej 150 tys. zł i 7 małych – do 150 tys. zł. 

Liderem na liście projektów dużych jest inwestycja zgłoszona przez III LO, a mowa o budowie stołówki dla uczniów. Na ten projekt oddano w sumie 7695 głosów. Wśród zadań małych, największe uznanie zdobył pomysł I LO. Liceum zabiegało o środki finansowe na modernizację multimedialnej bazy dydaktycznej w ramach projektu „Szkoła w chmurze”. Na to zadanie oddano 4166 głosów:

Mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Już wiadomo, że na zadania, które zostaną zrealizowane w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego, pójdzie więcej niż 6 mln zł. Władze postanowiły dołożyć brakujące środki do modernizacji stadionu do futbolu amerykańskiego. Na ten projekt zagłosowało 4379 osób. Kubicki tłumaczy, że do ostatniej chwili zastanawiał się czy miasto na to stać, dlatego wyniki głosowania zostały zaprezentowane z jednodniowym opóźnieniem:

Warto przypomnieć, że w tym roku o pieniądze w ramach budżetu obywatelskiego rywalizowało 241 projektów. Oddano ponad 113 tys. głosów, z tego 55 tys. na zadania małe i 58 tys. na duże. Głosów nieważnych było niecałe 2,6 tys.

 

WYNIKI (tutaj)

(Visited 5 925 times, 1 visits today)

5 myśli na temat “Stołówka, boisko, murale – znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego 2016”

  1. Uważm, że powinni udostępnić wszystkie wyniki: zadanie+ilość podpisów! Diwne,że murale z zaledwie ok.600 głosami weszły… Nie było nic koło 2000tys….

  2. Właśnie,. To bardzo dziwne, że załapały się jakieś murale z 572 głosami. Niech RZG zbada ten problem. Sprawa śmierdzi.To wniosek młodych lokalnych i młodzieżowej rady miasta, a z nimi związany jest prezydencki radny Wysocki.

Dodaj komentarz