Społecznicy pytają o Regulamin Konsultacji Społecznych. Miasto nie odpowiada

17:04

3 stycznia 2018

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

(Visited 5 926 times, 1 visits today)

Regulamin Konsultacji Społecznych stoi pod znakiem zapytania. To dokument, mający na celu wypracowanie współpracy między mieszkańcami a urzędem miasta. Zielonogórscy społecznicy domagają się od magistratu odpowiedzi na temat postępów nad poprawką Regulaminu Konsultacji Społecznych.

Projekt regulaminu został przedstawiony prezydentowi Januszowi Kubickiemu w maju 2017 roku. Natomiast w listopadzie zostało wysłane do magistratu pismo z prośbą o przyspieszenie prac urzędników i przeprowadzenie konsultacji społecznych w tej sprawie. Mówi koordynator Grupy ds. Regulaminu Konsultacji Społecznych – Barbara Marcinów.

Regulaminy Konsultacji Społecznych obowiązują w 6 polskich miastach. Prace nad takim samym dokumentem w Zielonej Górze ruszyły w 2016 roku. Zaangażowali się w nie zarówno zielonogórscy urzędnicy jak i społecznicy. Cel był jeden. Wypracowanie dialogu na linii magistrat – mieszkańcy.

Z tą sprawą zwróciliśmy się do magistratu. Urząd Miasta odmówił komentarza.

pismo konsultacje

(Visited 5 926 times, 1 visits today)

13 myśli na temat “Społecznicy pytają o Regulamin Konsultacji Społecznych. Miasto nie odpowiada”

 1. Urząd Miasta niezbyt często odpowiada na pytania mieszkańców. Przecież my jesteśmy dla nich, nie oni dla nas :D

 2. Społecznicy?

  Miał być odnowiony Park Tysiąclecia.
  Nie jest bo się „sprzeciwiliśmy” i jak nie jest jak my chcemy to nie będzie!

  Miała być Górka Tatrzańska z igielitem i wieżą.
  Nie jest bo się „sprzeciwiliśmy” i jak nie jest jak my chcemy to nie będzie!

  Miało być lodowisko przy Amfiteatrze.
  Nie jest bo się „sprzeciwiliśmy” i jak nie jest jak my chcemy to nie będzie!

  Po co konsultacje na robienie jakichkolwiek rzeczy w Naszym Mieście.
  Nie będzie nic bo się „sprzeciwiliśmy” i jak nie jest jak my chcemy to nie będzie!

  Tak wiem pewnie pracuję w urzędzie, … tylko nie wiem na którym piętrze.

 3. Bez sensu ten regulamin i tylko 6 miast w całej Polsce się na to zdecydowało a warto przypomnieć, że w Polsce jest obecnie 930 miast. Nie bez przyczyny tylko 6 z 930 miast zbiurokratyzowało rozmowy i dialog mieszkańców. To bez sensu dlatego miasto dobrze robi nie wchodząc w tą biurokrację.

 4. Regulamin Konsultacji Społecznych to akt miejswcowy obowiazkowy i ma go kazde miasto. 6 miast ma go zrobione według programu Konsultacje z Zasadami czyli najlepiej w Polsce. Brak takiego dokumentu jest magistratowi na ręke, robi co chce samowolka, za wasze podatki i pieniądze nie pytajac was o zdanie.

 5. Po to mamy wybory samorządowe i radnych, żeby brali udział w procesie decyzyjnym. Żadne twory lobbystyczne nie są nikomu potrzebne. Pani Barbórka chce wleźć przez komin do korytka. Proponuję, żeby wystartowała w wyborach i zdobyła mandat radnego, a nie próbowała rządzić bez tegoż mandatu. Mniej szkód przynosi ‚samowolka’ Prezydenta, niż demokratura p. Marcinów. Nie życzę sobie dodatkowych struktur biurokratycznych.

 6. I dlatego walerianna ekipie obecnego prezydenta przy nadchodzących wyborach należy powiedzieć- dość, bo jakiekolwiek działanie na szkodę szeroko pojetego interesu publicznego to przekroczenie uprawnień lub niedopelnienie obowiązków,

 7. stare koty partyjne wystarszyły się kilku ambitnych ludzi z pomyslami, którzy maja wizje inna niz stadko Kubickiego, i juz trzęsą gaciami ze w tych wyborach poleca z swoich ciepłych posadek. W nowym roku zycze sobie zmian w tym mieście a w szczególności radnych, którzy wiele razy głosowali przeciwko mieszkancom i na szkode zielonej góry

 8. Malinowski, 10/10.
  Jako mieszkaniec osiedla Piastowskiego genialnie zaprojektowanego za czasów głębokiej komuny i wybudowanego pół wieku temu widzę, jak radni nie reagowali na dogęszczenie zabudowy wielorodzinnej w wyniku której pogorszyła się funkcjonalność osiedla. A zgoda na zmianę parkingu na ul.Zawadzkiego w developerkę to podsumowanie ich działalności. A jakim cudem ktoś zgodził się aby wyjazd z parkingu tego nowego bloku przechodził przez zatokę autobusową? To rodzi zagrożenie dla wyjeżdżających z garażu i pojazdów jadących ulicą.

 9. Z tym parkingiem na Zawadzkiego to szczyt niegospodarnosci. Teraz będą szukać miejsca i budować parkingi za znacznie większą kasę niż uzyskana że sprzedaży tej ziemi. Ale w tym mieście Kubicki & co są nietykalni :(

 10. Dlatego ludzie brak takiego regulaminu to wolna amerykanka i brak reguł dla JK, że robi na osiedlach co chce i nie słucha ludzi. Taki regulamin zabezpieczna mieszkanców daje im możliwośc wysłuchania publicznego i narzędzia do blokowania złych inwestycji.

 11. Anty kubicki,
  oby geniusze prezydencko-radne nie wpadły na pomysł aby zamienić parkingi w pobliżu Palmiarni na działki developerskie pod apartamentowce. Boję się, bo wtedy będzie większe parcie na budowę parkingów wielopoziomowych.
  Ps.Miasto inwestuje w komunikację zbiorową. Niech urzędnicy przesadzą swoje 4litery do autobusów. Może potrzeba zlecenia budowy parkingu wielopoziomowego zniknie?

 12. . Koniec kropka, jak mówi Janusz. Kubicki musi odejść od koryta, bo wlazł do niego, przylepił się i gnije. Smród czuć w całym powiecie.

 13. walerianna, czytać ze zrozumieniem nie umiesz? jaki lobby? to był projekt społeczny w który miasto weszło a teraz jak trzeba uchwalić to nie ma komu. dobrze, że ktoś coś za darmo chce w mieście jeszcze zrobić bo ci co za to biorą pienądze to są już wypaleni i skorumpowani w swoich decyzjach.

Dodaj komentarz