Różowe balony, ulotki. Na deptaku trwa akcja studentek UZ-tu

15:35

23 stycznia 2018

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

(Visited 7 055 times, 1 visits today)

Malując usta na różowo zachęcają do badań profilaktycznych. Wczoraj rozpoczął się Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Dziś 4 studentki UZ-tu rozdają na deptaku różowe balony i ulotki informacyjne.

Zachęcają młode kobiety do badań profilaktycznych. Każdego roku ponad 3.300 Polek dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy. O idei akcji „Pink Lips Project” mówi jej organizatorka – Aleksandra Buczek.

Zielonogórzanie z chęcią rozmawiają ze studentkami Wydziału Lekarskiego na temat badań profilaktycznych. Akcja potrwa do 16:00.

W tym tygodniu studentki planują również zaangażować do akcji Lubuski Teatr oraz Uniwersytet Zielonogórski. To 5. edycja  „Pink Lips Project” w Polsce, a pierwsza w Zielonej Górze. Organizatorem wydarzenia jest zielonogórski oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA – Poland.

 

(Visited 7 055 times, 1 visits today)

5 myśli na temat “Różowe balony, ulotki. Na deptaku trwa akcja studentek UZ-tu”

  1. O sprawach intymnych ludzie kulturalni rozmawiają dyskretnie, a nie zachowują się jak hołota, tym bardziej dotyczy to studentek medycyny. I ta pożal się Boże nazwa Projekt Różowe Wargi.
    A tzw. badania profilaktyczne służą do wyciągania dodatkowych pieniędzy od obywateli.

  2. lepiej leczyć się różańcem i wszędzie szukać drugiego dna…

  3. O jakich sprawach intymnych? Studentki mówią o zdrowiu, o profilaktyce i badaniach! Uświadamiają właśnie takie osoby, jak pani, które profilaktyczne badania cytologiczne uważają za temat tabu. Żal mi takich osób, bo same robią sobie krzywdę. Nazwa jest świetna – chwytliwa, wpada w ucho i ma opowiednie znaczenie. Różowy od zawsze był kolorem kampanii związanych z profilaktyką raka szyjki macicy, a usta wymalowane na różowo od razu zwracają uwagę i są ciekawym akcentem. Takie akcje należy doceniać, bo w wykształconej młodzieży leży przyszłość tego kraju. Miejmy nadzieję zdrowego.

  4. Waleriana ty sie powinnas leczyc na glowe… no i te „rozowe wargi” – glodnemu chyba chleb na mysli – Pink lips to rozowe usta a nie wargi…

  5. No cóż, tyle kobiet umiera na raka szyjki macicy:(. Badania nawet prywatnie kosztują grosze, Można zrezygnować z paczki fajek czy nawet nowego łacha i uratować sobie życie. Nie mówię już o zaszczepieniu się. To może zrobić każda nawet dorosła kobieta. Świadomość w narodzie zerowa.

Dodaj komentarz