R. Nieżurbida ma pomysł na polepszenie sytuacji UZ

15:40

24 lutego 2015

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

(Visited 80 times, 1 visits today)

Kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta Zielonej Góry Rafał Nieżurbida spotkał się dzisiaj z władzami Uniwersytetu Zielonogórskiego, by przedstawić swój plan dalszego rozwoju uczelni, a także zagwarantowania miejsc pracy dla jej absolwentów.

Jak tłumaczy Nieżurbida, przede wszystkim należy inwestować w kierunki, na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy. Mogą w tym pomóc prywatni inwestorzy oferując stypendia czy staże. Biznesmenów z kolei powinno wspierać miasto:

W ocenie Nieżurbidy, by ułatwić uniwersytetowi dalsze funkcjonowanie, a także zapewnić dobry start jego absolwentom, należy również pomyśleć o założeniu komunalnego baku spółdzielczego:

Jak dodaje kandydat PSL do Rady Miasta Zielona Góra Artur Hebda, komunalny bank spółdzielczy byłyby konkurencyjny w stosunku do banków komercyjnych, przede wszystkim ze względu na niskie oprocentowanie:

Przypomnijmy, wybory samorządowe odbędą się 15 marca.

(Visited 80 times, 1 visits today)

27 myśli na temat “R. Nieżurbida ma pomysł na polepszenie sytuacji UZ”

 1. Pan Nieżurbida był przewodniczącym grupy przeciwdziałającej likwidacji gminy a teraz chce zostać prezydentem miasta. Zależało mu, żeby Zielona Góra pozostała taka jaka była (czyli bardziej patrzył na dobro gminy niż miasta), więc nie widzę go na tym stanowisku.
  Każdy, kto był przeciwnikiem połączenia, według mnie, nie powinien być prezydentem ZG (no chyba, że rzeczywiście do połączenia by nie doszło, wtedy co innego). To jest moje subiektywne zdanie i nie musicie się z tym zgadzać.

 2. A to nie jest „Koń Trojański” przeciwników połączenia miasta z gminą ?

 3. No proszę Pan Rafał ma pełno pomysłów. Dobry Kandydat !

 4. Do Marcina
  Jeżeli w tamtym czasie gorliwie reprezentował interesy grupy mieszkańców z której się wywodzi to oznacza że jeżeli czegoś się podejmuje poświęca się temu. Uważam że pokazał swą determinację i pokaże ją jako nowy prezydent i wprowadzi nową lepszą jakość do Zielonej Góry.

 5. Już lecę fundować stypendia. Ha, ha, ha… Co on bredzi, uczelnia to nie pole truskawek…

 6. Nie zgadzam się. To jest tylko moje subiektywne zdanie, ale jeżeli był przeciwny połączeniu to nadal będzie dążył do tego, żeby rozdzielić gminę od miasta a także zamiast patrzeć ogólnikowo na całe miasto, wszystko będzie chciał do Nowego Miasta dawać, a centrum miasta nadal będzie odstraszać

 7. Do Marcina miasto się powiększyło zatem teraz wszelkie fundusze powinny iść na tereny Nowego Miasta. Mało kogo interesuje teraz centrum miasta.

 8. Marcin ale on całe życie mieszkał w starym mieście
  Na YouTube jest film jak winiarzy na platformie podczas winobraniana wozil czyli identyfikuje się z tym miastem. Pokazał że potrafi działać i ma pomysły. Kubicki nie ma pomysłów dlatego Nieżurbida ma mój głos.

 9. a propos youtube, znalazłam też tam filmik jak Nieżurbida kandydując już o fotel komentuje swoją postawę wobec połączenia gminy z miastem

 10. To dlatego, że Pan Kubicki nie ma pomysłów to głosujesz na Pana Nieżurbidę? A co z innymi kandydatami?

 11. Głosuje na Nieżurbide bo pomysł na miasto, nie jest uwikłany w miejski układ i ma doświadczenie w zarządzaniu pieniędzmi i brania za to odpowiedzialność.

 12. jaki pomysł barany? To żeby prowadzić według enigmatycznego programu gimnazjalistów i licealistów ma zapewnić studentów Uniwersytetowi? Jakim sposobem? Na sznurku od snopowiązałki ich doprowadzi na UZ?

 13. Jeżeli Alex dla Ciebie to jest enigmatyczny pomysł to może naucz się czytać i słuchać ze zrozumieniem. Klakierstwo Kubickiego działa. Sami nie macie pomysłów stąd ta krytyka.

 14. Rzucił fajnym pomysłem to teraz trzeba go zjeść. Im bardziej atakujecie Nieżurbide tym bardziej pokazujecie jego siłę.

 15. Dobry pomysł z tym bankiem, potem można przejąć fuzją np. Duetsche Bank czy też parę innych banków zachodnich. Powstałoby coś na wzór Zurichu. A propo truskawek to Putin w czerwcu też obejmie je embargiem stąd jest potrzeba przekwalifikowania ziemi pod Krępa i Zawadą na budownictwo wielorodzinne. Mozna też na uczelni powołać nowy Wydział Rolniczy. Studenci chetnie będą obdywac praktyki na plantacjach truskawek czy winnicach. Trzeba też rozwinąc przetwórstwo rolno-spozywcze na bazie winogron robić koniaki, whisky czy też nalewki truskwakowe. Trzeba tylko zmienic parę ustaw i przywrócić gorzelnie te na wzór niemieckich z okresu sprzed II wojny. Powstały z produkcji metanol można przekaza żużlowcom do silników a na etanolu będzie baza do produkcji wyskokowej. Z projektu tego skozystaloby całe Lubuskie a w szczegóności pszczelarze z miodem (miodówka) czy też huta szkła w Wymiarkach i Iłowej. Winobranie byłoby naturalnym świętem a nie propagandą z winami z Gruzji czy Mołdawi. Trunki przednie i mocne mozna by eksportowac do Rosji, na te produkty emargo raczej nie grozi.

 16. coraz więcej tego pajaca w sieci, i tylko te peany na jego cześć, na wszystko ma radę, na wszystko dobry pomysł DOŚĆ

 17. Nieżurbide w II turze poprzez budzik, Bosak danielakowa i Michalczewski i mamy nowego lepszego gospodarza

 18. DOŚĆ??? Ale czego? Pomysł na rozwój jest pierwszym krokiem do zmian, oby na lepsze. A co? mamy tak cudownie, że nic nie należy zmieniać?

 19. Najpierw pluł na miasto, a teraz chce być jego prezydentem? Specjalista od traktorów i truskawek? Chyba wezmę Relanium!

 20. Trudno bedzie tą szkółkę parafialną uratować. Ale może???

 21. pomysl dziecinny, przedsiębiorcy nie maja pieniedzy na swoich pracowników i ledwo wiążą koniec z końcem a nie tu sponsorować latami jakiś tłuków, nie mając gwarancji, że zostaną jego pracownikami. Naiwna i utopijna teoria a pan nieżurbida sprzedał chyba traktor żeby te billbordy kupic. Czemu nie ma zdjęcia z widłami na bannerach pytam się?

 22. Jeśli wójt pod gorzowskiej gminy może być prezydentem Gorzowa i przerwać chory układ to tymbardziej w zg może to zrobić Nieżurbida

 23. Ktoś kto nazywa uczniów naszych szkół tlukami nie powinien publicznie wypowiadać się gdziekolwiek. Zajmij się klon praca w urzędzie bo Janusz cie rozliczy

Dodaj komentarz