Problem z miejskimi lampami. Ciemne poranki w Zielonej Górze

10:45

16 stycznia 2018

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

(Visited 2 699 times, 1 visits today)

Lampy w Zielonej Górze nie świecą nad ranem kiedy jest jeszcze ciemno. To zdanie jednego z naszych słuchaczy, który korzystając z poczty głosowej Radia Zielona Góra [661 971 971], zwrócił kilka dni temu uwagę na ten problem.

Zielonogórzanin jako przykład podaje ulice Dworcową i Batorego. W pochmurne, zimowe poranki jest tam bardzo ciemno, bo nie wszystkie latarnie są włączone.

Do tego problemu odniósł się również magistrat. Dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich i Zarządzania Drogami, Paweł Urbański, twierdzi, że miasto będzie sukcesywnie wymieniać szafki zasilające linie oświetleniowe. Jest ich w naszym mieście około 400. Rozwiązaniem problemu jest zamontowanie zegarów elektronicznych z czujnikami zmierzchowymi.

Wymiana wszystkich szafek i zamontowanie w nich nowoczesnych zegarów ze specjalnymi czujnikami to koszt ponad 100 tysięcy złotych.

(Visited 2 699 times, 1 visits today)

2 myśli na temat “Problem z miejskimi lampami. Ciemne poranki w Zielonej Górze”

  1. Rondo Zatonie nowo zrobione 7.30 ciemność, za to w nocy rozświetlone niczym Las Vegas

  2. zgadzam się! w miescie nad ranem w porze zimowej jest ciemno. Nawet główne ulice wyglądają słabo a to przecież pora kiedy dzieciaki idą do szkoły, dorośli do pracy,

Dodaj komentarz