Podejrzany o usiłowanie zabójstwa trafił do aresztu

13:37

24 stycznia 2018

Agnieszka Dyderska

dziennikarka RZG

(Visited 3 682 times, 1 visits today)

Wczoraj Sąd Rejonowy w Zielonej Górze na wniosek Prokuratury Rejonowej aresztował na 3 miesiące 38-latka, który w ubiegłą sobotę w jednej z miejscowości pod Zieloną Górą, zaatakował nożem i chciał zabić mieszkańca tej miejscowości. Zielonogórscy policjanci odnaleźli i zatrzymali sprawcę, 30 minut po przyjeździe patrolu na miejsce.

Na policję zadzwoniła pracownica sklepu, w którym doszło do napaści. Patrol policji, który przyjechał na miejsce zastał 48-letniego mieszkańca, który powiedział, że został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę. Napastnik był agresywny, wymachiwał nożem i wykrzykiwał groźby. Napadnięty uchylał się przed ciosami. Jeden był skuteczny i silny, jednak ostrze noża zatrzymało się na telefonie komórkowym w kieszeni pokrzywdzonego.

Policjanci na miejscu sporządzili rysopis bandyty i szybko zatrzymali. Został osadzony w policyjnym areszcie.  Funkcjonariusze ustalili, że napastnik wcześniej zachowywał się wulgarnie i agresywnie wobec pracownic sklepu. Mężczyzna, którego zaatakował, stanął w obronie kobiet i zwrócił mu grzecznie uwagę. 38-latek przeprosił sprzedawczynie, a następnie po wyjściu ze sklepu, zaatakował 48-latka wykrzykując pod jego adresem groźby.

Zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyzna był wcześniej wielokrotnie notowany przez policję. Grozi mu od 8 do 25 lat albo kara dożywotniego więzienia.

 

(Visited 3 682 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz