Lubuscy społecznicy w obronie powietrza

10:42

18 stycznia 2018

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

(Visited 2 202 times, 1 visits today)

– Czas na poważne zmiany – mówili dziś podczas konferencji prasowej lubuscy społecznicy zaangażowani w tematykę czystego powietrza.

Jak podkreślali, by Lubuszanie mogli oddychać pełną piersią konieczne jest przyjęcie uchwały antysmogowej. Właśnie z projektem takiego dokumentu aktywiści zdecydowali się udać dziś do przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubuskiego:

Mówiła Joanna Liddane z Zielonogórskiego Towarzystwa Upiększania Miasta.

Jak dodawał Remigiusz Krajniak z żarskiego Alarmu Smogowego, konieczne jest pozbycie się tzw. kopciuchów, trzeba również bardziej kontrolować pojazdy, którymi poruszają się Lubuszanie:

Grzegorz Musiałowicz, gorzowski radny, podkreślał, że samorządy powinny wspierać finansowo takie działania:

Warto dodać, że uchwały antysmogowe zostały już w wprowadzone m.in. przez województwa: dolnośląskie, małopolskie i mazowieckie.

 

 

 

(Visited 2 202 times, 1 visits today)

4 myśli na temat “Lubuscy społecznicy w obronie powietrza”

  1. Ludzie się wzajemnie trują a urzędasy myślą, że ich to nie dotyczy i czekają aż powietrze się samo oczyści. Brawo ! Jestem za uchwałą i zakazem palenia syfem.

  2. koniecznie trzeba coś z tym zrobić, mam sąziadów, którzy trują okolice prośby ani groźby nie pomagają szczególnie źle jest wieczorem, mieszkania nie można przewietrzyć

Dodaj komentarz