Kolejni pijani kierowcy za kierownicą

15:11

22 stycznia 2018

Agnieszka Dyderska

dziennikarka RZG

(Visited 6 139 times, 1 visits today)

Zielonogórscy policjanci w czasie minionego weekendu zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców i jednego pod wpływem narkotyków. Mimo wyższych kar, wciąż znajdują się nieodpowiedzialni, którzy pod wpływem alkoholu decydują się kierować samochodami i stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym. 

Od początku roku przebadana została trzeźwość ponad 11 tysięcy 500 kierowców. Zatrzymanych zostało 29 nietrzeźwych. W każdym tygodniu zatrzymywane są również osoby, które kierują pojazdami, mimo cofnięcia im uprawnień.

Najbardziej bulwersujące przypadki minionego weekendu to kierujący Mercedesem, który w Zawadzie wpadł do rowu i uciekł pozostawiając samochód. Mimo czasu jaki upłynął od zdarzenia, po badaniu policjanci stwierdzili, że mężczyzna ma jeszcze ponad 0,5 promila alkoholu we krwi. Bardzo pijany – niemal 2,7 promila – był 34-latek kierujący Fordem Ka, zatrzymany przez policjantów w niedzielę rano w Nowogrodzie Bobrzańskim. Nie mniej pijany zatrzymany w niedzielę wieczorem przez patrol, kierujący Oplem Omega – 2,6 promila.
 

(Visited 6 139 times, 1 visits today)

Jedna myśl na temat “Kolejni pijani kierowcy za kierownicą”

  1. Z tym się nie da chyba już nic zrobić… Taka już nasza natura niczego się nie boimy. Przecież nie zaczną za to zamykać… Żeby człowiek bał się siadać za kółko po pijaku musiałaby być za to pewna pucha albo otwarty ogień jak w Stanach… A i tak deweloperzy zamiast stawiać bloki mieszkalne musieliby budować co skrzyżowanie więzienia… To są mankamenty współczesności… Mamy prawo mamy adwokatów no i kasę… Kiedyś rozwiązywano problemy inaczej i pewnie bohaterów było mniej… Człowiek to najbardziej nieokiełznane i szkodliwe stworzenie na tej ziemi a wszechobecna poprawność powoduje że tacy ludzie robią co chcą. Ten świat sukcesywnie dąży do tego żeby panowali na nim ludzie źli… Dopóki nie będzie porządnego „Bata” dopóty będzie nieodpowiedzialnie i beztrosko. Szkoda tylko że zazwyczaj giną przez to niewinni ludzie… I dotyczy to nie tylko wypadków na drogach ale w każdej dziedzinie życia. Vanitas vanitatum et omnia vanitas….

Dodaj komentarz