Wycinka zmienia krajobraz. Zamiast lasu parking i sklep [WIDEO]

17:36

24 stycznia 2018

Agnieszka Dyderska

dziennikarka RZG

(Visited 5 819 times, 1 visits today)

Dyskusyjna wycinka przy Centrum Rekreacyjno Sportowym tematem dzisiejszej audycji Wokół miasta.

Na działce, która została sprzedana przez magistrat prywatny inwestor wybuduje potężny parking, salon meblowy i punkt gastronomiczny. Pierwszym etapem była wycinka setek drzew. 

To, jak bardzo zmienił się ten teren, nie wszystkim się podoba.

Mówią Adam Chreszczyk mieszkaniec Chynowa i Henryka Strzelczyk mieszkanka ulicy Strumykowej.

 

 

Jak powiedział Dariusz Lesicki wiceprezydent Zielonej Góry, zagospodarowanie tego terenu jest związane przede wszystkim z komunikacją.

 

 

Piotr Barczak, radny klubu PiS jest zaskoczony sytuacją i podkreśla, że w dzisiejszej rzeczywistości jesteśmy w innej strukturze zieleni zielonogórskiej niż przed laty.

 

 

Cała audycja na rzg.pl

 

 

(Visited 5 819 times, 1 visits today)

11 myśli na temat “Wycinka zmienia krajobraz. Zamiast lasu parking i sklep [WIDEO]”

 1. Brawo Pani Joanno! Merytoryczna i sensowna wypowiedź gdzie się czuje, że komuś na tym mieście zależy. Tez mi się nóż w kieszeni otwiera, jak i Pani. Boli to w jaki sposób została Pani potraktowana przez Prezydenta, co pokazuje tylko jedno, prostą logikę ekolog=oszołom i wariat.Niestety pewnie ciemny lud to kupi i po raz kolejny odda swój głos na tych samych ludzi.

  PS. Jak już wszystko wytniecie w pień i postawicie kolejne markety i blokowiska to przyjdzie i na Was czas tj. brak miejsca na korty tenisowe w okolicach terenów zielonych..wniosek? Będziecie grać w podziemiach hipermarketów! zdrowia życzę :)

 2. A potem Janusz chce wycinać jeszcze więcej lasu gdzie indziej, bo się ocknie, że przy rondzie RE droga się korkuje. Zamiast fetysza rond już dawno powinna była tam być estakada.

 3. Kto w dobie internetu stawia wielkie sklepy stacjonarne? A co do tego co tu się w Zielonej Górze dzieje już od jakiegoś czasu sprawia wrazenie jakby ktoś wiedzac,że z duzym prawdopodobieństwem jest to jego ostatnia kadencja po prostu idzie już po trupach i na bezczelnego nie liczac się z nikim i z niczym.Smutne to bo Zielona Góra była kiedyś cudownym pięknym miasteczkiem z całą masą zieleni i pięknych dzrew ,alejek i widoków gdzie,aż się chciało zyć i cieszyć życiem.A teraz wszystko zmierza do tego,że miasto niedługo poza betonem ,asfaltem i wiekimi blaszakami nie będzie nic sensownego dla ducha i oka.

 4. Bujajcie sie.Miasto musi sie rozwijac.
  Narzekacze,wyprowadzacze psow ogarnijcie sie.
  Nie wystarcza wam zatrzymanie cywilizowania wzgorz piastowskich?

 5. Jak się wybrało Czerwonego Drwala to trzeba oglądać siekiery w akcji.

 6. @Obserwator…Jeżeli uważasz,że budowanie sklepów kosztem niszczenia terenów zielonych jest rozwojem to ci gratuluję dobrego humoru.Bezmyślnie lub dla kasy wyciąć drzewa zawsze można gorzej w drugą stronę!
  Jak chcesz mieszkać w metropolii to sobie jedz do Warszawki ,,Wrocławia ,Krakowa ,Trójmiasta czy innych wielkich ośrodków.Zielona Góra zawsze słynęła z tego,że była bardzo kameralnym,spokojnym,dobrze zorganizowanym i rozplanowanym ,zielonym i przytulnym miastem i powinniśmy się tego trzymać bo to było naszym znakiem rozpoznawczym do którego bardzo chetnie przyjeżdzali turyści i nie niszczmy sobie sami tego co było jeszcze do niedawna siłą naszego miasta.My metropolią nigdy mam nadzieję nie będziemy,ponieważ po pierwsze nie mamy takich aspiracji,a po drugie byłoby to fatalne i coś co mogłoby nas jako mieszkańców spotkać najgorszego.
  Po to poszerzono Zieloną Górę,aby powiększyć teren i było miejsce na dalekich peryferiał do inwestycji ,czy ew. rozbudowy.Co do parku piastowskiego bardzo dobrze że nie stawiają tam nikomu niepotrzebnej wieży,która doprowadziłaby tylko i wyłącznie do tego,że zdewastowanoby kolejne tereny zielone,a widok z tej wieży praktycznie żaden !!!

 7. mnie najbardziej wkurzula wycinka drzew na bohaterow Westerplatte podczas remontu !!!!!

 8. Ona grzyby zbierała, biegała, rowem tam jeździła, następna pieska tam wyprowadzała. Wycieli płuca Zielonej Góry ! Co za bzdury! Panie redaktorze niech Pan zacznie poważne tematy pokazywać a nie zdanie pięciu osób i to nie koniecznie z Zielonej Góry

 9. Grześ- gratuluję idiotycznego komentarza. Przyszłość Zielonej Góry to zdaniem pana niepoważny temat?

 10. Dlaczego ten zielony truciciel cały czas na włączonym silniku?? Stoi w zatoczce i diesel cały czas truje…

 11. O czym tu gadać, gdy mleko zostało rozlane … ? Też mi się nie podoba pustka jaka powstała przy CRS, ale taka dyskusja powinna odbyć się jeszcze PRZED wycinką.
  Skupiam się zatem na dyskutantach, z jednej strony wiceprezydent Lisicki, operujący stereotypami radny Wilk, chytruskowaty radny Bartczak, a z drugiej strony tzw. strona publiczna, czyli p. Henryka, która ma żal do miasta, że wycinka pozbawiła ja sielanki, p. Joanna – histeryczna aktywistka miejska – robiąca sobie kampanię wyborczą do samorządu, p. Adam operujący banałem.
  A prawda jest prozaiczna – przez wycinkę świat się ani nie zawalił, ani nic szczególnego nie zyskał. Tylko miejsce mocno zbrzydło, a do sklepu meblowego nie pójdę, bo mam dobre stare meble i nie chcę badziewia za 5 tys., które wytrzymuje 5 lat .

Dodaj komentarz