Jolanta Danielak kandydatką SLD na prezydenta Zielonej Góry

14:21

19 listopada 2013

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

(Visited 265 times, 1 visits today)

Jolanta Danielak otrzymała rekomendację Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej i w przyszłorocznych wyborach stanie do walki o fotel prezydenta Zielonej Góry.

Swoją kandydatkę członkowie Sojuszu przedstawili podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Jak tłumaczy Edward Markiewicz, sekretarz Rady Miejskiej SLD, Jolanta Danielak to marka sama w sobie, dlatego decyzja o poparciu jej kandydatury była jednogłośna:

Jolanta Danielak podkreśla, że już kilkukrotnie otrzymywała propozycję, by wziąć udział w wyborach prezydenckich. Jednak do tej pory więcej argumentów przeważało na nie. Teraz postanowiła jednak podjąć wyzwanie, tym bardziej, że uzyskała wysokie poparcie w sondzie internetowej Radia Zielona Góra. Przypomnijmy, zdobyła najwięcej spośród 5 tysięcy oddanych przez internautów głosów, bo aż 33 procent:

Jolanta Danielak podkreśla również, że kandydując na prezydenta Zielonej Góry nie planuje krytykować rządów obecnego prezydenta Janusza Kubickiego i byłego członka Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W jej ocenie od jakiegoś czasu działania Kubickiego nie do końca odzwierciedlają jednak realizację programu wyborczego SLD:

Jolant Danielak ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, jest również absolwentką Akademii Spraw Wewnętrznych w Warszawie. Pracowała m.in. w Ośrodku Przystosowania Społecznego w Czersku, a następnie w zielonogórskiej Poradni Zdrowia Psychicznego Zarządu Zdrowia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Komendzie Wojewódzkiej Policji. W 1997 z ramienia SLD została senatorem IV kadencji z województwa zielonogórskiego. W 2001 po raz drugi uzyskała mandat senatorski z okręgu lubuskiego i powołano ją na funkcję wicemarszałka izby. Obecnie zasiada w zielonogórskiej radzie miasta. Ma męża i dwie córki.

(Visited 265 times, 1 visits today)

10 myśli na temat “Jolanta Danielak kandydatką SLD na prezydenta Zielonej Góry”

  1. Fajna kandydatka. Dobrze że SLD postawiło na nią bo na Bocheńskiego bym nie zagłosowała! A Pani Danielak ma mój głos!

  2. To tak sama co broniła SB-eków przed odebraniem im części emerytury? Jak tak, to ja dziękuję za taką kandydatkę.

  3. Jest to bardzo kompetentna i dobrze przygotowana osoba o tego stanowiska, zmam ją prywatnie i nigdy nie odmówiła pomocy. Mój głos ma !

  4. Jak słyszę takie takie teksty jak stefan to mi się scyzoryk otwiera „jeszcze jej mało” to sam zgłoś swoją kandydaturę, dziel i rządź.

  5. Fajna babka nie kojarzę jej ale że głosuję zawsze na lewice i podoba mi się jak skromnie gada to ma mój głos.

  6. jakie ma kwalifikacje do rządzenia miastem czy bycie policjantką już wystarczy, czy może zarządzała jakąś firmą ?? ktoś słyszał?

  7. Jacek Budziński ! Znany, ceniony, lubiany. Zielona Góra i Jacek to jedność. Barczak, Ast i Tyburka są skończeni w pis. Budziński rządzi !

Dodaj komentarz