Jest problem ze śmieciami. ZGK tłumaczy

15:01

2 stycznia 2018

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

(Visited 8 941 times, 1 visits today)

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

(Visited 8 941 times, 1 visits today)

Mieszkańcy alarmują ws. nieodebranych śmieci w wielu dzielnicach Zielonej Góry. Nieczystości wysypują się ze śmietników na Fabrycznej i osiedlu Wazów. Sprawdziliśmy to. Okazuje się, że nie tylko tam jest problem:

O komentarz zwróciliśmy się do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze. Krzysztof Sikora, który od dziś pełni funkcję prezesa miejskiej jednostki twierdzi, że śmieci mogą zalegać, bo w okresie świąteczno-noworocznym trzy dni były wolne od pracy. Stąd ich nagromadzenie:

Krzysztof Sikora zapewnił, że do końca tygodnia wszystkie śmietniki w mieście mają być opróżnione.

 

(Visited 8 941 times, 1 visits today)

6 myśli na temat “Jest problem ze śmieciami. ZGK tłumaczy”

  1. A u nas czyściutko. Wiec nie wzzedzie źle. ZG i tak jest super miastem na tle Polski pod tym względem.

  2. Na rogu ul Funka i Nowojedrzychowskiej już od dawna ktoś zrobił sobie wysypisko odpadów budowlanych ,inni dorzucaja zwykle śmieci i widok przy tej drodze wjazdowej do miasta wygląda jak bezpanskie wielkie śmietnisko, a najlepsze jest to że nikt z urzędników tym od lat się nie interesuje- widać że trochę za daleko od urzędu miasta,

  3. Po wypowiedzi pana pełniącego f-cję prezesa cieszę się, że elektrociepłownia nie jest miejska i nie wyłączyła ciepła bo przecież są święta a wredna ludność musi z racji świąt siedzieć w domach i się dogrzewać, a oczyszczalnia ścieków ciągle odbierała ścieki, których z racji świąt było więcej.
    W święta byłem na CRSie na meczu Zastalu. Wszystko funkcjonowało, był prąd, było czysto i ciepło. Jednak inne zakłady budżetowe dają radę.

  4. U mnie też czysto, chociaż chłopaki byli jeden dzień później. Inna sprawa, że jak widać po niektórych wysypujących się śmietnikach ludzie nie segregują ich, nie używają worków na śmieci. Żenada. Plastikowe butelki można gnieść- zajmują mniej miejsca. To samo dotyczy wielu opakowań.

  5. Ten problem jest co roku. Pomiędzy Świętami a Nowym Rokiem zawsze zalegają sterty śmieci w pergolach śmietnikowych.

Dodaj komentarz