Co czeka nas podczas finału WOŚP w Zielonej Górze?

12:48

13 stycznia 2018

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

(Visited 12 075 times, 1 visits today)

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

(Visited 12 075 times, 1 visits today)

Po raz 26. zagra jutro Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Charytatywna akcja odbędzie się także w naszym mieście.

Na ulicach Zielonej Góry będzie można spotkać kilkuset wolontariuszy, którzy będą kwestować na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. Ponadto, na starówce koło ratusza stanie Scena Otwartych Serc. O tym, co będzie się na niej działo mówi Agnieszka Opalińska ze sztabu WOŚP:

– Ponadto, zielonogórskim deptakiem o 14:30 przejdzie wielki orszak świątecznej pomocy – dodaje Robert Czechowski, dyrektor LT:

Od 16:00 ruszy duża scena, która będzie ustawiona na parkingu przy Filharmonii Zielonogórskiej. Jak zapowiada Agnieszka Hryniewicz ze sztabu WOŚP, z myślą o mieszkańcach przygotowano sporo atrakcji muzycznych:

Nie zabraknie również imprez towarzyszących. Po raz dwunasty zostanie zorganizowany „Bieg Policz się z cukrzycą”.  – Start o 12:45, za halą MOSiR-u przy ulicy Sulechowskiej – mówi współorganizatorka wydarzenia Karolina Michalczak:

Po raz trzeci odbędzie się także „Orkiestrowy Lubuski Maraton Rowerowy”. Start w hali CRS o 15:00. O szczegółach mówi współorganizator wydarzenia Włodek Sosnówka:

Nie zabraknie również imprezy dla sympatyków sportów walki. Klub CYKLON przygotował m.in. trening brazylijskiego ju-jitsu. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie klubu przy ulicy Jaskółczej 30C. – Początek o 11:00 – mówi Piotr Firlej, organizator imprezy:

Odbędzie się też wiele innych atrakcji. M.in.: maraton jogi w klubie Iron Church, charytatywny mecz piłkarski w hali przy ulicy Szafrana czy zlot garbusów przy ulicy Sulechowskiej.

Więcej informacji na temat imprez można znaleźć na Facebooku, wystarczy wpisać w okno wyszukiwarki: „WOŚP Zielona Góra 2018”.

(Visited 12 075 times, 1 visits today)

Jedna myśl na temat “Co czeka nas podczas finału WOŚP w Zielonej Górze?”

Dodaj komentarz