8 milionów na Plac Teatralny. Zabrakło na parking

15:57

3 stycznia 2018

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

(Visited 6 546 times, 1 visits today)

Inwestycja za miliony złotych bez parkingu. W drugiej połowie tego roku zostanie zmodernizowany Plac Teatralny oraz Plac Matejki. Koszt przedsięwzięcia to około 8,5 mln złotych. W ramach inwestycji powstanie m.in. widownia pod chmurką, podświetlana fontanna czy zostaną wyburzone zniszczone budynki magazynowe za teatrem. Zabraknie jednak parkingu na około 50 miejsc, który w pierwotnej wersji inwestycji miał powstać.

Według miasta, jego budowa wiązałaby się ze zbyt dużymi kosztami. Zapytaliśmy prezydenta Zielonej Góry, Janusza Kubickiego, czy po rezygnacji z parkingu, okoliczni mieszkańcy nie będą mieć problemów ze znalezieniem wolnych miejsc postojowych:

Za inwestycję odpowiada firma Polskie Surowce Skalna Grupa Budowlana z Bielan Wrocławskich. Mówi jej dyrektor – Paweł Nowaczyk:

Ponadto w ramach modernizacji Placu Teatralnego i Placu Matejki, powstaną mi.in. ekrany z panoramą miasta czy plac zabaw.

 

(Visited 6 546 times, 1 visits today)

6 myśli na temat “8 milionów na Plac Teatralny. Zabrakło na parking”

  1. W tym mieście w ogóle parkingi wydają się być zbędne. Lepiej stawiać na developerke. Kubicki zawsze znajdzie jakieś miejsce dla niepełnosprawnych dla siebie.

  2. Parking będzie, ale nie podziemny, ale normalny. Nie na 50 miejsc, ale na 400.

  3. na planach jest 18 miejsc w sumie z miejscami dla inwalidów i aut elektrycznych i dostawczych. plus dodatkowo działka 205/3 ostatnio zmieniona na parking to jeszcze jakieś 8 miejsc. według mnie powinno się za wszelką ceną zrobić ten parking podziemny a znaleźć dodatkowe fundusze na budynki w późniejszym etapie.

Dodaj komentarz