STEREOPHONICS – Scream Above The Sounds

00:01

4 grudnia 2017

Paweł Ptaszyński

Radio Zielona Góra
dziennikarz
p.ptaszynski[at]rzg.pl

(Visited 3 396 times, 1 visits today)

Fantastyczna walijska formacja Stereophonics nic już nikomu nie musi udowadniać. Sześć albumów numer jeden na Wyspach oraz miliony sprzedanych płyt i singli, to wierzchołek jej osiągnięć.

 

Kapela Kelly’ego Jonesa (wokal/gitara) i Richarda Jonesa (gitara basowa) niezmiennie proponuje nam porywającego rocka. W nowym składzie nagrała kolejną porcję takiej muzyki i nadała jej tytuł ‚Scream Above The Sounds’. Stereophonics nagrali piosenki w nowym składzie, w którym poza panami Jonesami są Adam Zindani (gitara), Jamie Morrison (perkusja), a także Tony Kirkham (klawisze).

 

Kelly Jones postanowił napisać na płytę piosenki, które są niczym hymny. Potężne, ciekawie zaaranżowane, pozbawione uczucia niepewności. I oczywiście nasycone wspaniałymi melodiami, z których walijska kapela słynie. Chociażby takimi jak otwierająca płytę kompozycja ‚Caught By The Wind’, nawiązująca do klasyków Stereophonics.

– „W każdej piosence jest zawarta ulga. Nawet wtedy, gdy przebija z niej też nostalgia, strach lub niepewność, wciąż przebija z niej nadzieja i jest miejsce na wyjście z trudnej sytuacji” – tłumaczy Kelly.

 

Pierwsza singlowa kompozycja to ‚All In One Night’. Inspiracją dla utworu był film Sebastiana Schippera ‚Victoria’. Jones zaczął ją pisać w Chinach, skończył w Londynie. Szczególny ciężar emocjonalny niesie ‚Before Anyone Knew Our Name’. Opowiada bowiem o zmarłym perkusiście Stereophonics Stuarcie Cable’u.

 

Płytę nagrano głównie w Londynie, w RAK Studios, a także w ICP Studios w Brukseli. Zespół współpracował w studiu z doskonale sobie znanym Jimem Lowem.

 

 

 
Lista utworów:

1. Caught By The Wind
2. Taken A Tumble
3. What’s All The Fuss About?
4. Geronimo
5. All In One Night
6. Chances Are
7. Before Anyone Knew Our Name
8. Would You Believe?
9. Cryin’ In Your Beer
10. Boy On A Bike
11. Elevators

/Warner Music Poland

(Visited 3 396 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz