ROSALIE. – Flashback

00:01

22 stycznia 2018

Paweł Ptaszyński

Radio Zielona Góra
dziennikarz
p.ptaszynski[at]rzg.pl

(Visited 1 394 times, 1 visits today)

Długo wyczekiwany, debiutancki krążek Rosalie. Na wydawnictwie znalazło się dwanaście utworów utrzymanych w klimacie elektroniki, nowoczesnego R&B i soulu.

 

Brakowało takich odważnych głosów na polskiej scenie alternatywnej. Rosalie., poznańska wokalistka urodzona w Berlinie, z powodzeniem łączy swój charakterystyczny głos, oryginalne beaty i niesztampowe podejście do estetyki współczesnego R&B. Klimat, w jakim osadzone są kawałki artystki, przywodzi na myśl dokonania Keleli, Aailyah czy Yaeji. W zeszłym roku ukazała się jej pierwsza, ciepło przyjęta EP-ka ‚Enuff’, która zaprowadziła ją na takie festiwale jak Up To Date czy Orange Warsaw Festival.

 

Do nagrania długogrającej płyty Rosalie. zaprosiła najciekawszych polskich twórców, którzy niestrudzenie definiują brzmienie rodzimej muzyki niezależnej i elektronicznej. Na krążku usłyszymy zatem bity od Hatti Vatti, chłopaków z Bitaminy, 1988 (połowa hip-hopowego duetu Syny), Lasów (Maciej Stendek, współautor nagrodzonej Fryderykami Bang! Reni Jusis), Jordaha, Phantoma (Bartosz Kruczyński, niegdyś współtworzący Ptaki), Suwala czy Odme.

 

Niespodzianką może okazać się piosenka ‚Holding Back’, przy której palce maczała Chloe Martini – polska producentka stacjonująca w Wielkiej Brytanii. Za miks i mastering wszystkich numerów odpowiada Envee, a oprawa wizualna Flashback to dzieło Filipa Popika (rybskie), projektanta mającego na koncie współpracę z Sevdalizą.

 

Album ukazał się 19 stycznia nakładem wytwórni Alkopoligamia, która na tę okazję przygotowała także limitowaną kolekcję bluz i koszulek. Po premierze płyty Rosalie. uda się w trasę koncertową obejmującą kilkanaście polskich miast.

 

 

 

Lista utworów:

1. U.N.D.E.R.S.T.A.N.D.
2. Spokojnie
3. Tell Me
4. TheOne
5. Home
6. Po co?
7. Królowa
8. About Us
9. A pamiętasz?
10. Ocean
11. The Killing
12. Enuff

/Agora S.A.

(Visited 1 394 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz