PAKO SARR „Nomad Soul”

13:55

13 września 2010

Kamil Hypki

z-ca redaktora naczelnego  kierownik działu informacji   +48 68 455 55 03

(Visited 88 times, 1 visits today)

Album zawiera opis drogi Pako jaką odbył od Dakaru, przez Paryż, Marsylię aż do wydania tego albumu w Warszawie oraz tłumaczenia jego tekstów. Album to niezwykle pozytywne, klasyfikowane jako urban-pop utwory, z tekstami nacechowanymi osobistymi doświadczeniami i spostrzeżeniami artysty – warszawiaka z Senegalu. Singiel promujący album błyskawicznie znalazł się na playlistach i listach przebojów wielu rozgłośni radiowych.

Jego pierwsze zetknięcie z Polską nie było miłe: noc spędzona na lotnisku z powodu braku wizy, na pierwszy koncert w Warszawie przyszły 2 osoby (organizatorzy zapomnieli go zareklamować). Obiecał sobie, że nie wróci więcej do tego dziwnego kraju. Jednak los chciał inaczej – po dwóch latach znowu tu był, by po kolejnych 6 miesiącach zakochać się w Polsce i na stałe przeprowadzić się do Warszawy.

Dla Pako muzyka musi mieć pozytywne przesłanie. Twierdzi, że w dzisiejszym świecie, pełnym nienawiści i przemocy, potęgowanej jeszcze przez media, ginie piękno tego świata. Chce swoją muzyką wydobyć je na światło dzienne. Pisze teksty na podstawie własnych przeżyć, historii, doświadczeń i relacji z ludźmi. W jego muzyce słychać pozytywną energię i miłość do wszystkiego, co piękne i wartościowe. Jego piosenki – klasyfikowane w braku leszych etykiet jako urban pop, są wynikiem osobistej drogi życiowej: od Dakaru, przez Paryż, Marsylię, aż do Warszawy.

Utwory:

 1. Beautiful World
 2. Comment
 3. My Village
 4. Jege Ma
 5. Sister
 6. Weet
 7. Xaar
 8. Dom
 9. Goor Gii
 10. Imigre
 11. Suma Yaye
(Visited 88 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz