To się nazywa magia powrotu!

00:01

26 stycznia 2018

Paweł Ptaszyński

Radio Zielona Góra
dziennikarz
p.ptaszynski[at]rzg.pl

(Visited 2 390 times, 1 visits today)

SIMPLE MINDS Magic
 
Simple Minds prezentują singiel, który zapowiada ich nowy album zatytułowany ‚Walk Between Worlds’.
 

‚Magic’ może stać się nowym hymnem grupy, na pewno jest najbardziej reprezentatywny dla wszystkiego, co przez ostatnie lata muzycznie zespół doświadczał. Jest w nim pewność, napędzana typowym dla Simple Minds perkusyjnym rytmem i gitarowym brzmieniem autorstwa Charlie Burchilla.
 
 
Wideoklip, który towrzyszy ‚Magic’ wyreżyserował znany argentyński twórca Esteban Diacono. Klip, stworzony unikalną techniką 3D, jest świetnym odbiciem ewolucji grupy i dowodem na ciągłą gotowość do artystycznych eksperymentów.
 
 
https://www.youtube.com/watch?v=xD4jZQqTa4A
 
Płyta będzie dostępna w specjalnych edycjach, w tym n.in. wersja winylowa, składająca się z albumu z autografami zespół wraz singlem w formacie 7″. Razem z premierą krążka, Simple Minds wyruszają w trasę promującą płytę ‚Walk Between Worlds’, podczas której dadzą specjalne koncerty dedykowanych dla najwierniejszych fanów. Będą to wyjątkowe spotkania, składające się z trzech części: premierowe wykonania nowego albumu, wywiad z zespołem oraz specjalny set starych hitów Simple Minds z kilkoma niespodziankami!Poza tym, grupa wyruszy w letnią trasę koncertową Grandslam 2018 tour, podczas której zagra 13 koncertów razem z The Pretenders. Będą to ich pierwsze koncerty od czasu kiedy zagrali na Live Aid. Dodatkowym gościem podczas trasy będzie szkocka wokalistka KT Tunstall.

 
‚Walk Between Worlds’ to pierwszy album z nowym materiałem od 2014 roku. Od premiery poprzedniej płyty, ‚Big Music’ miną niedługo 4 lata. Był to album,
który został okrzyknięty najlepszym materiałem zespołu od 30 lat. ‚Walk Between Worlds’ została wyprodukowana przez Simple Minds we współpracy z Andym Wrightem i Gavinem Goldbergiem, z którymi muzycy współpracowali przy poprzedniej płycie ‚Big Music’ z 2014 roku.
 
 
Na nowym albumie znajdzie się 8 premierowych utworów (łącznie 42 minuty). Wersja deluxe będzie zawierała 3 dodatkowe piosenki. Nowy longplay to dwie twarze zespołu. Pierwsza, wyraźna w singlach Summer i The Signal And The Noise, to powrót do new wave dance grooves ery post-punkowej,
czasów w których dorastali Jim Kerr i Charlie Burchill. Druga, bardziej filmowo-symfoniczna, reprezentowana kompozycją Barrowland Star, nagrana z udziałem orkiestry w słynnym studiu Abbey Road.
 
Okładka nowego krążka została zaprojektowana przez brazylijskiego artystę, Heitora Magno, który w swoich pracach często posługuje się surrealistycznym montażem żywych, jaskrawych kolorów z czarno-białą fotografią. Obraz, który stworzył dla Simple Minds jest doskonałą ilustracją-symbolem metamorfozy zespołu. Główna postać na okładce to jakby młody Jim Kerr i jego ewolucja; można ją również interpretować jako powrót do czasów albumu ‚Sons and Fascination’ (1981).
 
 
Simple Minds są klasycznymi, ale wyjątkowymi przedstawicielami ery rocka latach 80. – artystów, którzy czerpiąc z siły post-punkowej fali, skonstruowali prawdziwy muzyczny Colossus, dodając do swoich kompozycji przebojowe refreny i celtycką duszę.
 
To już prawie 40 lat od debiutu Simple Minds na scenie. Ich muzyczne dziedzictwo jest czymś, z czego można być wyłącznie dumnym, a dzięki nowemu albumowi ich historia wciąż pisze się dalej. Jim i Charlie określają się teraz jako „część teatralnego gangu muzyków”, któremu, według słów Jima, „bliżej jest do Sly & The Family Stone, niż do tradycyjnego męskiego rockowego bandu”.
 
 
 

W trasie pojawią się w składzie: Jim Kerr (wokal) i Charlie Burchill (gitara i klawisze), Cherisse Osei (perkusja), Catherine AD (chórki), Ged Grimes (bas), Gordy Goudie (multiinstrumentalista) i Sarah Brown (wokal).

„Cała konfiguracja na scenie będzie teraz bardziej płynna” – mówi Charlie. „Pracujemy nad nowymi aranżacjami niektórych starych hitów i będzie więcej ruchu między muzykami na scenie. Będzie też więcej miejsca dla Jima, by porozmawiać z publicznością.

(Visited 2 390 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz