Kylie zaprasza do tańca!

00:01

30 stycznia 2018

Paweł Ptaszyński

Radio Zielona Góra
dziennikarz
p.ptaszynski[at]rzg.pl

(Visited 2 231 times, 1 visits today)

KYLIE MINOGUE Dancing

Kylie Minogue powraca z nowym albumem zatytułowanym ‚Golden’, którego premiera zaplanowana została na 6 kwietnia br. Będzie to pierwszy longplay artystki w barwach wytwórni BMG.

 

Na pierwszy singel promujący album wybrany został utwór ‚Dancing’. 

 
‚Golden’ to pierwszy studyjny album Kylie od 4 lat i 14. w jej karierze. Tym razem większość materiału została nagrana w studiu w amerykańskim Nashville. Nie oznacza to jednak, że producencki debiut Kylie w kolebce muzyki country, zmienił jej styl na bliższy Dixie Chicks czy Dolly Parton. Charakter nowego materiału najlepiej oddaje pierwszy singel z płyty – ‚Dancing’.
“Jest w tym utworze oczywista nuta country, która w połączeniu z elektroniką i samplami wokalu, oddaje to, o czym mowa w nazwie tej piosenki” – mówi sama Kylie – „Uwielbiam to, że mój nowy singiel nazywa się właśnie ‚Dancing’! Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale w tym utworze jest głębia” – dodaje.

 
‚Golden’ to najbardziej osobisty album artystki. Współtworzyła każdą z 12 piosenek. Jej podróż do Nashville zaowocowała pracą z najbardziej znanymi autorami tekstów muzyki country. Pierwszy to, urodzony w Wielkiej Brytanii, Steve McEwan (który napisał wiele hitów m.in. dla Keitha Urbana, Kenny Chesney oraz Carrie Underwood). Druga osoba to Amy Wagde – kolejna Brytyjka, znana ze współpracy m.in. z Edem Sheeranem.

 
‚Golden’ to naprawdę międzynarodowy projekt. W większości produkcją zajął się pochodzący z Niemiec, Sky Adams; poza nim przy albumie pracowali również: Jesse Frasure, Eg White, Jon Green, Biff Stannard, Samuel Dixon, Danny Shah oraz Lindsay Rimes.
Na albumie znajduje się również jeden duet – piękna ballada ‚Music’s Too Sad Without You’ nagrana razem z Jackiem Savoretti.

(Visited 2 231 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz