Warsztaty w Garbiczu

21:12

15 lipca 2011

Janina Wilga

Współpracownik audycji „Donata swojskie klimaty” oraz „Ziemia i pieśń”
Kontakt: tel. 0-694308570 ; e-mail: ja.wi@op.pl

(Visited 333 times, 1 visits today)

Za sprawą Grażyny i Roberta Olejarz co roku w Garbiczu, w Pałacu „Magnat” spotykają się chórzyści, pragnący doskonalić swój warsztat wokalny. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano także warsztaty indywidualne.
I Ogólnopolskie Warsztaty Wokalne odbywały się w okresie od 3 do 8 lipca. Pod życzliwym okiem Grażyny Flicińskiej-Panfil (AM Poznań), dr Ewy Filipowicz-Kosińskiej (ASM Szczecin) i Andrzeja Ogórkiewicza (AM Poznań), szesnastu młodych adeptów doskonaliło swoje umiejętności wokalne, szczególnie pod względem techniki śpiewu. Wszystkim uczestnikom warsztatów akompaniował Michał Karasiewicz (AM Poznań). W warsztatach brali udział nie tylko początkujący wokaliści, ale też tacy, którzy mają już za sobą czy to szkołę muzyczną, czy to pierwsze kroki na scenie. Jak powiedziała na zakończenie warsztatów Grażyna Flicińska-Panfil, wiedza wyniesiona z warsztatów nie powoduje, że od jutra będą śpiewać znakomicie, bowiem efekty nabytych umiejętności będą widoczne dopiero po dłuższym okresie, przy przygotowywaniu kolejnych utworów. Warsztaty zakończył koncert uczestników w sali balowej Pałacu „Magnat”.
VII Ogólnopolskie Warsztaty Chóralne odbywały się w okresie od 10 do 15 lipca w ramach projektu dofinansowanego z budżetu Powiatu Sulęcińskiego w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych w roku 2011. Od ubiegłego roku warsztaty organizowane są we współpracy z sulęcińskim Stowarzyszeniem „Szansa”. W tym roku w warsztatach wzięło udział około 50 uczestników, członków chórów: „Primo Vere” ze Szczecina, „Echo Arioso” ze Stargardu Szczecińskiego, „Magnificat” z Głogowa, „Pauza” ze Zbąszynia i Chóru Nauczycielskiego z Gostynia. Ponadto w warsztatach uczestniczył chór złożony z 17 dzieci ze szkół gminy Torzym. Zajęcia wokalne prowadzili: Iwona Wiśniewska-Salamon (ASM Szczecin), Leszek Bajon (AM Poznań), Andrzej Ogórkiewicz i Grażyna Flicińska-Panfil, wspomagani przez Barbarę Bajon i Marcina Steczkowskiego. Podczas warsztatów chóry nie tylko doskonalą swój dotychczasowy repertuar, ale także uczą się nowych utworów. Popołudniami chóry uczestniczące w warsztatach dają koncerty dla mieszkańców pobliskich miejscowości. Nie zapominają także o pacjentach Szpitala w Torzymiu. Warsztaty kończy koncert finałowy wszystkich uczestników w kościele parafialnym w Garbiczu.
Przy okazji warto wspomnieć o jeszcze jednej inicjatywie Grażyny i Roberta Olejarz. Już od trzech lat w marcu obywają się Ogólnopolskie Warsztaty Sygnalistów Myśliwskich. Pomysłodawcą i głównym motorem tych warsztatów jest Robert Olejarz, który nie tylko sam gra na rogu myśliwskim, ale także jest jurorem w konkursach dla sygnalistów.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iF3MacFwj3Q[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RAd4w26EcO0[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MOJXNb3t6s4[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yywXlM9K9j0[/youtube]

(Visited 333 times, 1 visits today)

6 myśli na temat “Warsztaty w Garbiczu”

 1. Pozdrawiam organizatorow wspaniale warsztaty , mam bardzo mile wspomnienia.

 2. Dziekuję za zwrócenie uwagi na błąd. Już wszystko wróciło do normy (powiat sulęciński w województwie lubuskim). Pozdrawiam Zdezorientowaną :)

 3. Jak miło do tego wrócić.Gratuluję tak udanej imprezy.Mam nadzieję,że będziemy sięspotykać w Garbiczu jeszcze wiele,wiele razy.Grażynko i Robercie-tak trzymać.
  Pozdrawiam wszystkich uczestników Warsztatów!
  Dana ze Szczecina

 4. Szkoda, że tak szybko to się skończyło. Wrażenia jak najbardziej pozytywne! Czekamy na następny raz!
  Pati ze Szczecina

 5. Mialem przyjemnosc ogladania wystepow chorow w latach poprzednich,niestety w tym roku nie bylo mi dane ze wzgledu na brak czasu.Napewno jest to wspaniala incjatywa i mozliwosc doskonalenia umiejetnosci spiewaczych poszczegolnych uczestnikow warsztatow i szkoda tylko ze bierze w tym udzial mala ilosc chorow amatorskich.Moze trzeba rozpowszechnic ta cenna incjatywe w wiekszym stopniu niz dotychczas,najlepszym dowodem jest „zapytanie”pani pytajacej gdzie w Polsce jest taka wies,gmina czy powiat ,napewno zglosi sie wiecej uczestnikow i to z calego kraju.I jeszcze na zakonczenie moja,wlasna opinia – sama wies Garbicz jest mala enklawa jesli chodzi o zamieszkala tu ludnosc,moze w przyszlosci warto by dawac koncerty takze w innych,nie odleglych miejscowosciach np:Boczowie,Torzymiu czy nawet Rzepinie.
  Serdecznie pozdrawiam inicjatorow tych warsztatow Grazyne i Roberta Olejarz, zyczac im coraz wiekszych sukcesow w tej cennej sprawie.

Dodaj komentarz