W Gorzowie będą leczyć pedofilów

17:06

27 lipca 2011

Marcin Sasim

Dziennikarz Radia Gorzów. E-mail: m.sasim@radiogorzow.pl. Tel. 95-725-82-61. Z Radiem Gorzów związany od lipca 2009 roku.

(Visited 60 times, 1 visits today)

W Gorzowie w kompleksie szpitalnym przy ul. Walczaka ma zacząć działać ambulatoriom dla sprawców przestępstw seksualnych. Leczeniu będą poddawani tu między innymi pedofile. Powstanie ambulatorium umożliwiła nowelizacja przepisów kodeksu karnego. Łącznie w całym kraju podobne ambulatoria powstaną jeszcze w czterech innych miastach. Na ich utworzenie większość pieniędzy wyłożyło ministerstwo zdrowia. W Gorzowie ambulatorium jest już niemal gotowe. Dyrekcja szpitala zadbała o pomieszczenia dla placówki, zadbała też o personel. Mówi dr Anna Moskwa, lekarz naczelny Zespołu Szpitalnego przy ul. Walczaka:

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/07/27-anna-moskwa.mp3|titles=Anna Moskwa]

Jednak pieniędzy na działalność ambulatorium na razie nie ma, bo gorzowski szpital nie podpisał odpowiedniej umowy z NFZ-em. Co prawda fundusz pod koniec czerwca rozpisał konkurs, ale dyrekcja szpitala uznała, że nie odpowiada on zadaniom jakie placówka ma pełnić, więc do konkursu nie przystąpiono. Dyrekcja lubuskiego NFZ zapewnia jednak, że kolejny konkurs rozpisze. Mówi Monika Giblewska:

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/07/27-monika-giblewska.mp3|titles=Monika Giblewska]

Na działalność ambulatorium do końca tego roku lubuski NFZ chce przekazać 20 tysięcy złotych. Obok ambulatoriów dla sprawców przestępstw seksualnych powstały w kraju trzy zakłady zamknięte.

(Visited 60 times, 1 visits today)

9 myśli na temat “W Gorzowie będą leczyć pedofilów”

  1. asia, jak masz takie brednie wypisywać to podaruj sobie. Skup się lepiej na tym, ze pod nosem będziesz mieć gromadkę „kochających dzieci”.

  2. A jednak można wyleczyć pedofili. Ho ho. To czemu nie leczą inne lewackie zboczenia, tylko pouczaja „fobów”, że trzeba być tolerancyjnym

Dodaj komentarz