Odznaczenia przy opłatku na UZ

16:50

20 grudnia 2017

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

(Visited 4 723 times, 1 visits today)

Naukowcy i pracownicy dydaktyczni Uniwersytetu Zielonogórskiego odebrali dziś z rąk wojewody krzyże zasługi oraz medale Komisji Edukacji Narodowej.

Odznaczenia przyznane przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz minister edukacji narodowej Annę Zalewską otrzymało w sumie 39 osób.

Prof. Wojciech Strzyżewski, prorektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, uważa, że tak duża liczba nagrodzonych odznaczeniami państwowymi to kolejny dowód na rosnącą siłę największej lubuskiej uczelni:

Podobnego zdania jest również wojewoda lubuski Władysław Dajczak, który dziękował dziś władzom i pracownikom Uniwersytetu Zielonogórskiego za dotychczasową pracę na rzecz regionu:

Jednym z nagrodzonych dziś pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego był dr Bartosz Seiler, który otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Jak mówi, traktuje to odznaczenie, jako podziękowanie zarówno za pracę naukową, jak i dydaktyczną:

Dodajmy, że osobne wyróżnienie, medal „Zasłużony dla Województwa Lubuskiego” otrzymała dziś także prof. Magdalena Graczyk, prorektorka Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Uroczystość wręczenia medali i odznaczeń była jednym z elementów tradycyjnego spotkania opłatkowego w rektoracie uczelni, któremu przewodniczył ksiądz biskup Stefan Regmunt.

Fot. Lubuski Urząd Wojewódzki

(Visited 4 723 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz