Gminny Dzień Seniora

19:58

23 października 2012

Janina Wilga

Współpracownik audycji „Donata swojskie klimaty” oraz „Ziemia i pieśń”
Kontakt: tel. 0-694308570 ; e-mail: ja.wi@op.pl

(Visited 234 times, 1 visits today)

19 października w sali wiejskiej w Zakęciu odbyła się gminna uroczystość Dnia Seniora pod patronatem Wójt Teresy Kaczmarek. Organizatorzy: Terenowe Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Otyniu.
W spotkaniu wzięły udział seniorki i seniorzy – członkowie koła, zespoły śpiewacze oraz zaproszeni goście m.in.: Teresa Kaczmarek, wójt gminy Otyń, Halina Malczewska, sekretarz gminy, Wiesław Januszewicz, przewodniczący Rady Gminy, Kazimierz Olszewski, radny, Maria Szulc-Patocka, przewodnicząca i Kazimierz Zieliński, wiceprzewodniczący Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Soli, Edward Jabłoński, dyrektor GOK.
Gości i uczestników powitała przewodnicząca Terenowego Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Alicja Kobiałka. Życzenia seniorom przekazali: Teresa Kaczmarek, Wiesław Januszewicz, zespół „Nietkowianki”, Edward Jabłoński i Maria Szulc-Patocka. Alicja Kobiałka wręczyła podziękowania i drobne upominki członkom, wyróżniającym się w działalności na rzecz emerytów i rencistów. W części artystycznej wystąpiły zespoły śpiewacze „Nietkowianki” z Nietkowa i „Jarzębinki” z Otynia. Seniorzy ruszyli do tańca, a przy karaoke, prowadzonym przez Edwarda Jabłońskiego, do śpiewu włączyła się cała sala.

Zespół „Jarzębinki” z Otynia

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Nzz9Fowifuk[/youtube]

Zespół „Nietkowianki” z Nietkowa

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xa4xTDVdIxg[/youtube]

(Visited 234 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz