Finał nie dla nas – 21 maja zaczynamy walkę o brąz (foto)

11 maja 2012

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

(Visited 61 times, 1 visits today)

Finał Tauron Basket Ligi nie dla nas choć trzymaliśmy się dzielnie przez prawie trzy kwarty. Potem mistrz włączył dopalanie i odjechał w siną dal…Zastal Zielona Góra przegrał trzeci z rzędu mecz z Asseco Prokom w rundzie play off 77:90 i całą serię 0-3.  Oznacza to, że gdynianie zagrają w finale Tauron Basket Ligi, a nasi koszykarze powalczą o brąz.

Zastal trzymał się dzisiaj mniej więcej do 27 minuty. I wtedy zaczęło się. Koncert trójek rozpoczał Fiodor Dmitriew, trójkę dorzucił  MVP półfinałów Jerrel Blassingame trafił za trzy, poprawił Dmitriew,  i z wyniku 55-58 nagle Asseco odjechało na 13 punktów(58-71)!!! Zastal nie wiedział, co się dzieje. W końcu Hodge zdobył dwa punkty z rzutów wolnych, ale do końca meczu Zastal już się nie podniósł. Nasz zespół nie miał już sił odrabiać strat, a grał bez Marcina Fliegera, który doznał kontuzji stawu skokowego natomiast Hodge długo siedział na ławce, bo miał problemy z faulami. Reszta zespołu nie była w stanie nic zrobić i Asseco kontrolowało przebieg 4 kwarty i spokojnie dowiozło zwycięstwo do końca. Wcześniej długo grano kosz za kosz, Zastal przez kilka minut nawet prowadził. Kiedy jednak nadeszła końcówka 3 kwarty nie mieliśmy już argumentów….

Mimo wszystko kibice podziękowali Zastalowi za grę, a nasi koszykarze zapowiadają, że twardo będą bili się o brąz bez względu na to, kto będzie ich rywalem(Trefl lub Turów. Początek meczów o 3 miejsce – 21 maja.

Na pomeczowej konferencji prasowej trener Zastalu Mihajlo Uvalin przyznawał, że Asseco to na dziś lepszy zespół od Zastalu. Nasz trener mówił, że jego zespół był niepotrzebnie nerwowy; wskazywał jako przyczynę naszych problemów w walce z Asseco wskazywał też kontuzje Zastalowców. Poniżej dwie części konferencji prasowej – najpierw Zastal(trener Uvalin, tłumaczka – Katarzyna Marciniak oraz Filip Matczak), a potem Asseco.

Nasi zawodnicy po meczu mówili o dużym rozczarowaniu po porażce z gdynianami. Podobnie jak trener przyznawali, że rywal prezentował się lepiej, a nam dziś zabrakło w pewnym momencie sił. -Tak naprawdę kluczowy w tej rywalizacji był I mecz – dodawał Kamil Chanas. Według niego – gdybyśmy go wygrali przebieg rywalizacji mógł być inny.

7 myśli na temat “Finał nie dla nas – 21 maja zaczynamy walkę o brąz (foto)”

1. walczymy o brąz, a na przyszły sezon bez Waltera ale z dłuższą ławką!!!!

2. To nie Walter zawiódł tylko Prokom dobrze odrobił lekcje.Wiedzieli, że jak wyłączą go z gry to pozostali nie sąw stanie wygrać meczu. Po za tym był to najbardziej eksploatowany zawodnik więc kiedyś musiał przyjść kryzys. Przegraliśmy, bo mamy za krótką ławkę a na dodatek brakuje nam silnego centra. Z klasowymi drużynami nie mamy szans na tablicy i było to dzisiaj widać. Trzeba się naprawdę cieszyć z tego co już udało nam się osiągnąć, bo chłopacy wykonali robote ponad plan. Teraz jest jeszcze szansa na brąz więc jest o co walczyć.
    uvalin na pewno ma pomysł na przyszły sezon więc nie ma się co stresować. Cieszy dzisiejsza postawa Filip, bo chłopak zrobił duży krok naprzód. To co dzisiaj najbardziej szwankowało to skuteczność oraz postawa sędziów. Przecież to co dzisiaj wyprawiał Hrycaniuk – zresztą on tak gra zawsze – woła o pomstę do nieba. Takich chamskich fauli i zagrywek to ja dawno nie widziałem. Cham i tyle.
    Przygotowujemy się do meczu o brąz i mam nadzieje, że Zastal go zdobędzie.
    Pozdr

3. oby 2ga para grała 5 męczów… niech się pomęczą jak najdłużej ;)
    Dzisiaj z Waltera uszło powietrze, chyba był rozczarowany widokiem tak dobrze grającego APG, gdzie JB mógł sobie tańczyć nawet na parkiecie mając wsparcie u kolegów.
    Jestem już ciekaw sezonu ogórkowego, kiedy na dobre rozpocznie się budowanie drużyny na przyszły sezon… Na tą chwile to zostaje Kamil, Piotrek i chyba Filip?

4. Finał nie dla nas, a czy ktoś pomyślał na początku sezonu, że będziemy w czwórce najlepszych drużyn, Jestem dumna z Zastalu:) Na dzisiejszym meczu pokazali kibice,że to Zastal jest drużyną wygraną, a nie Prokom:)

5. duże brawa za to co już zrobili . :) uważam że większość zawodników ostygła w tym ostatniu meczu, dramatycznie słaby od dłuższego czasu jest Stelmach ( w play off jedyna jego akcja to końcowy rzut w 4 meczu w Słupsku)- on po prostu się chowa na boisku , ewidentnie brakuje jego punktów,